Z Fortuna 1 Ligi do Premier League. Kacper Łopata trafił do Sheffield United

Piłka nożna
Z Fortuna 1 Ligi do Premier League. Kacper Łopata trafił do Sheffield United
fot. PAP/EPA
Kacper Łopata będzie występował w rezerwach klubu z Premier League.

Po półrocznym pobycie w Zagłębiu Sosnowiec Kacper Łopata wrócił do Anglii. Blisko 19-letni obrońca związał się trzyletnim kontraktem z Sheffield United. Łopata będzie występował na razie w rezerwach klubu z Premier League.

Rosły środkowy obrońca (192 cm wzrostu) niemal całe dotychczasowe piłkarskie życie spędził w Anglii. Urodzony w Krakowie Łopata występował w juniorskich zespołach St Vallier AFC, Southampton, Bristol City, Yeovil Town, South Gloucestershire and Stroud College, a także Brighton & Hove Albion.

 

Stoper, który 27 sierpnia skończy 19 lat, pierwszą część ubiegłego sezonu grał w Whitehawk FC. Z kolei w rundzie wiosennej występował już w Zagłębie Sosnowiec. W rozgrywkach Fortuna 1 Ligi Łopata rozegrał 7 meczów. Po rundzie wiosennej spędzonej w Sosnowcu postanowił wrócić do Anglii i skorzystał z oferty Sheffield United.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Z Eredivisie do Stomilu Olsztyn. Holender dołączył do "Dumy Warmii"

 

Łopata w przeszłości grał w młodzieżowej reprezentacji Polski. Mierzący ponad 190 cm wzrostu zawodnik wystąpił w dwóch meczach kadry U-19 oraz jednym spotkaniu drużyny narodowej U-18.

 

Sheffield United to dziewiąty zespół poprzedniego sezonu angielskiej Premier League. W przeszłości w ekipie z Sheffield grali Ben Starosta, a także Rafał Matusiak.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze