Fortuna 1 Liga. Prezes Górnika Łęczna: Mocno stąpamy po ziemi

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga. Prezes Górnika Łęczna: Mocno stąpamy po ziemi
fot. Cyfrasport

Górnik Łęczna jest wprawdzie pierwszoligowym beniaminkiem, ale kibice i niektórzy zawodnicy dobrze pamiętają występy w ekstraklasie. Do czwartego sezonu poza elitą łęcznianie przystępują ze spokojem i realistyczną, jak zaznacza prezes Piotr Sadczuk, oceną własnych możliwości.

"Wiemy, że pierwsza liga w tym roku będzie mocna, a ponieważ nasza drużyna niewiele się zmieniła kadrowo od tej, która wywalczyła awans, to mocno stąpając po ziemi nie możemy nadmiernie rozbudzać aspiracji i składać zbyt optymistycznych deklaracji. Chcemy natomiast do każdego meczu podejść z wielkim zaangażowaniem oraz ambicją i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Dzisiaj nie określamy jeszcze ściśle celu, jaki mamy osiągnąć, bo nietypowy okres przygotowań i rozgrywek w dobie pandemii koronawirusa pozostawia szereg niewiadomych, dlatego więcej będziemy wiedzieli po pierwszej rundzie i wówczas sprecyzujemy, o co walczymy" - powiedział szef klubu wspieranego głównie przez najnowocześniejszą w Polsce kopalnię węgla kamiennego Bogdanka.

 

Fortuna 1 Liga wykracza za granice Polski. Mecze pokaże telewizja w USA

 

W zespole, który wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy, nie zaszły, jak podkreślił prezes Sadczuk, większe zmiany, bo z podstawowymi, doświadczonymi zawodnikami jak: Leandro, Bartosz Śpiączka, Piotr Baranowski czy Tomasz Midzierski kontrakty zostały przedłużone, podobnie jak z młodszymi ich kolegami Igorem Korczakowskim, i Kamilem Pajnowskim. Ponadto transfer definitywny sfinalizowano z Przemysławem Banaszakiem, który w poprzednim sezonie był w Górniku jako wypożyczony z Widzewa Łódź, a także skorzystano z opcji wykupu z UKS SMS Łódź młodzieżowca Michała Golińskiego.

 

Nowymi piłkarzami w górniczym klubie są 23-letni Ukrainiec Siergiej Krykun, wychowanek TOP 54 Biała Podlaska, który m.in. w Garbarni Kraków grał w pierwszej lidze, a w ostatnim sezonie był graczem drugoligowej Resovii oraz rutynowany, mający spory staż w ekstraklasie bramkarz Maciej Gostomski, ostatnio reprezentujący Bytovię Bytów. Krykun związał się z Górnikiem dwuletnim kontraktem, Gostomski rocznym.

 

Z Fortuna 1 Ligi do Premier League. Kacper Łopata trafił do Sheffield United

 

Do szerokiej kadry włączeni zostali także dziewiętnastolatkowie Bartłomiej Kukułowicz, który wrócił do Łęcznej z Avii, i wypożyczony z Jagiellonii Białystok wychowanek Górnika Karol Struski, który przed trzema laty został piłkarzem "Jagi", zdobywając z nią m.in. mistrzostwo Polski siedemnastolatków, a wiosną zaliczył dwa występy w ekstraklasie.

 

Podopieczni Krzysztofa Kieresia trzy pierwsze mecze rozegrają przed własną publicznością, w najbliższą sobotę w inauguracyjnej kolejce podejmą GKS Bełchatów, tydzień później do Łęcznej przyjedzie inny beniaminek Resovia, a w trzeciej kolejce spadkowicz z ekstraklasy Arka Gdynia.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze