NHL: Lightning rozbili Bruins i objęli prowadzenie w serii

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Boston Bruins aż 7:1.

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Boston Bruins aż 7:1 i objęli prowadzenie 2-1 w drugiej rundzie play off ligi NHL. Do kolejnej awansuje zespół, który wygra cztery spotkania.

"Bądźmy szczerzy, ten wynik to aberracja. Musimy skupić się na kolejnym spotkaniu, tak jak skupiliśmy się na tym po wtorkowym zwycięstwie 4:3" - tonował nastroje trener Lightning Jon Copper.

Nie zmienia to faktu, że jego podopieczni zagrali bardzo dobre spotkanie. W pierwszej tercji, w ostępie 15 sekund gole zdobyli Czech Ondrej Palat i Yanni Gourde, a na początku drugiej części gry podwyższył Rosjanin Michaił Siergaczew.

Gol dla Bruins Brada Marchanda z 25. minuty niewiele zmienił, bo w kolejnych 19 dla "Błyskawic" trafili jeszcze: Brayden Point, Rosjanin Nikita Kuczerow i dwukrotnie Alex Killorn.

NHL: Popisy bramkarzy w niedzielnych meczach

Remis 1-1 jest natomiast w parze Philadelphia Flyers - New York Islanders. "Lotnicy", po wtorkowej porażce 0:4, tym razem wygrali po dogrywce 4:3. Decydującą bramkę w trzeciej minucie dodatkowej części gry zdobył Philippe Myers.

Flyers powinni byli wygrać ten mecz w regulaminowym czasie. Po pierwszej tercji prowadzili bowiem już 3:0. Później dali się zdominować rywalom, ale w kluczowym momencie odzyskali inicjatywę.