Poznaliśmy podział na grupy ME siatkarzy U–20! Francja, Włochy i Serbia wśród rywali Polaków

Siatkówka
Poznaliśmy podział na grupy ME siatkarzy U–20! Francja, Włochy i Serbia wśród rywali Polaków
fot.
Poznaliśmy podział na grupy siatkarskich mistrzostw Europy juniorów U–20.

W Luksemburgu odbyło się losowanie grup siatkarskich mistrzostw Europy juniorów U–20. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26 września – 4 października w Czechach. Wśród dwunastu finalistów znalazła się również reprezentacja Polski.

Dwanaście zespołów podzielono na dwie grupy po sześć drużyn. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup awansują do półfinału, a dwie kolejne zagrają o miejsca 5–8. Polacy będą rywalizowali w grupie I, w której zagrają również Czechy, Włochy, Francja, Belgia oraz Serbia. W grupie II: Rosja, Niemcy, Turcja, Białoruś, Ukraina i Holandia.

 

Reprezentację Polski prowadzi trener Sebastian Pawlik, wspierany przez Macieja Zendeła. Kadrę U–20 tworzą absolwenci lub uczniowie III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Drużyna do imprezy przygotowuje się w Spale, w 16-osobowym składzie. W tej grupie znajdują się m.in. atakujący MOS Wola Warszawa Bartosz Gomułka (rewelacja MP juniorów 2020), atakujący Przemysław Kupka (podpisał ostatnio pięcioletni kontrakt z PGE Skrą Bełchatów) oraz przyjmujący Michał Gierżot (dołączył latem do pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla).

 

Zobacz także: 16, 20, 34 i... 40 punktów! Bartosz Gomułka najlepszym siatkarzem rewii talentów

 

Dwa lata temu, podczas turnieju w Belgii i Holandii mistrzem Europy została reprezentacja Rosji, która w finale wygrała z Czechami 3:2. Trzecie miejsce zajęli Belgowie, a Polacy uplasowali się na szóstej pozycji. W historii startów w tej imprezie Polacy zdobyli dwa złote (1996, 2016), dwa srebrne (1971, 2014) oraz dwa brązowe medale (1973, 1975).

 

 

Podział na grupy ME U–20:

 

Grupa I: Czechy, Polska, Włochy, Francja, Belgia, Serbia
Grupa II: Rosja, Niemcy, Turcja, Białoruś, Ukraina, Holandia.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie