Babilon MMA 15: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Sporty walki
Babilon MMA 15: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie
fot. Polsat Sport
W walce wieczoru Daniel „Skiba” Skibiński (15-5) skrzyżuje rękawice z Izraelczykiem Kirillem Medvedovskim (12-7).

Fani sportów walki mogą zacierać ręce w piątkowy wieczór, bowiem czekają ich emocje związane z galą Babilon MMA 15. W walce wieczoru Daniel „Skiba” Skibiński (15-5) skrzyżuje rękawice z Izraelczykiem Kirillem Medvedovskim (12-7), jednak zanim to nastąpi, w ringu zmierzy się sześć innych par. Miejscem imprezy będzie ekskluzywny hotel Ossa Conference & Spa. Transmisja gali w Polsacie Sport i Super Polsacie.

TUTAJ PROWADZIMY RELACJĘ NA ŻYWO Z GALI BABILON MMA 15

 

Emocje związane z organizacją wydarzenia trwały niemal do ostatniej chwili, bowiem obsada piątkowej gali zmieniła się dosłownie na kilka dni przed jej premierą. Wszystko za sprawą wykrycia koronawirusa w organizmie Carlo „Neo” Pratera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się „Skiba”. Organizatorzy zmuszeni zostali do szybkiego znalezienia rywala dla mistrza Babilon MMA w wadze półśredniej, a został nim izraelski fighter Medvedovski, który ostatni pojedynek na gali Bellator 234 zakończył efektownym poddaniem gilotynowym.

 

- Medvedovski to najlepszy wybór spośród wszystkich zawodników, których rozważaliśmy do zakontraktowania na tę walkę. Zwyciężył przed czasem w pięciu z ostatnich siedmiu walk. Jestem przekonany, że okaże się trudnym przeciwnikiem dla Skibińskiego - ocenił założyciel organizacji Tomasz Babiloński.

 

Skibiński ma z kolei za sobą spektakularną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, którą zamierza kontynuować. Polak po raz ostatni pokonany został w 2016 roku w starciu z Nenadem Avramoviciem na gali we Frankfurcie.

 

 

Zobacz także: Babilon MMA 15: Wyniki ważenia

 

Starcie wieczoru poprzedzi walka Łukasza Sudolskiego (6-0) z Chorwatem Mario Zgelą (4-1). Sudolski z Babilon MMA związany jest od 2018 roku, a swojej karierze zawodowej jeszcze nigdy nie zaznał porażki. Ostatnio pokonał przez TKO Michała Gutowskiego (9-11) na gali FEN 27 w Szczecinie.

 

Na gali w Rawie Mazowieckiej na kibiców czeka także pojedynek Bartłomieja Gładkowicza, który - podobnie jak Sudolski - jeszcze nigdy nie przegrał. Rywalem 24-latka będzie Robert Maciejowski, który wcześniej walczył dla takich organizacji jak TFL, PCF czy Celtic Gladiator.

 

Podczas imprezy nie zabraknie też akcentu kobiecego, bowiem w jednej z walk karty głównej zmierzą się niepokonana do tej pory Olga Michalska i Weronika Zygmunt.

 

Podczas czwartkowego ważenia w limitach wagowych nie zmieściła się właśnie Zygmunt oraz Hubert Sulewski, który ma stanąć naprzeciw Dawida Śmiełowskiego, jednak ich pojedynki odbędą się zgodnie z planem. 

Karta walk Babilon MMA 15:

Walka wieczoru:


77 kg: Daniel Skibiński (15-5) vs. Kirill Medvedovski (12-7)

 

Karta główna:


93 kg: Mario Zgela (4-1) vs. Łukasz Sudolski (6-0)
66 kg: Hubert Sulewski (3-1-1) vs. Dawid Śmiełowski (6-0)
84 kg: Bartłomiej Gładkowicz (6-0) vs. Robert Maciejowski (4-3-1)
52 kg: Olga Michalska (2-0) vs. Weronika Zygmunt (5-4)

 

Karta wstępna:


61 kg: Patryk Trytek (2-0) vs. Igor Wojtas (8-6)
66 kg: Hubert Lotta (1-1) vs. Piotr Kacprzak (3-2)

 

Transmisja gali Babilon MMA 15 w piątek od godziny 19.45 w Polsacie Sport i od 20.00 w Super Polsacie.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie