Fortuna 1 Liga: Wysokie zwycięstwo ŁKS-u w Opolu!

ŁKS Łódź udanie rozpoczął sezon w Fortuna 1 Lidze.

W piątkowym spotkaniu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa ŁKS-u Łódź wysoko wygrała na wyjeździe z Odrą Opole aż 4:0. Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy nie pozostawił żadnych złudzeń kto jest lepszym zespołem i udanie zainaugurował sezon ligowy 2020/2021.

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu w odmiennych nastrojach po konfrontacjach w Fortuna Pucharze Polski. Opolanie przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 0:2, podczas gdy ŁKS niespodziewanie poradził sobie po rzutach karnych ze Śląskiem Wrocław i awansował do kolejnej rundy.

Podstawowym celem ŁKS-u na ten sezon to niewątpliwie powrót po roku przerwy do PKO BP Ekstraklasy. Łodzianie w pierwszej serii gier wybrali się do Opola na starcie z tamtejszą Odrą i już w szóstej minucie za sprawą strzału z dystansu Michała Trąbki wyszli na prowadzenie.

Dominacji podopiecznych Wojciecha Stawowego nie było końca. Większe posiadanie piłki, większa liczba wykreowanych okazji i ogólna dominacja na boisku - to wszystko było widoczne zarówno w pierwszej oraz w drugiej połowie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 rezultat podwyższył w 43. minucie Samu Corral.

W drugiej połowie łodzianie dążyli do strzelenia kolejnych goli. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Ruis Lopez Pirulo, natomiast już w doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Łukasz Sekulski. Warto zaznaczyć, że taki rezultat to najniższy wymiar kary dla opolan, bowiem ŁKS miał jeszcze wiele okazji do kolejnych trafień. Pewny triumf ŁKS-u to wyraźny sygnał, że ekipa z centralnej Polski nie zamierza zadowalać się pobytem na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4 (0:2)
Bramki: Michał Trąbka 6, Samu Corral 43, Lopez Pirulo 71, Łukasz Sekulski 91

Odra: Mateusz Kuchta (Tobiasz Weinzettel 31) - Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło (Konrad Kostrzycki 69), Konrad Matuszewski - Tomáš Mikinič, Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (Konrad Nowak 72), Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus (Jakub Szrek 69) - Dawid Czapliński

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz (Jakub Tosik 69), Antonio Domínguez (Dragoljub Srnić 72), Michał Trąbka (Przemysław Sajdak 85), Adam Ratajczyk - Samu Corral (Łukasz Sekulski 46)

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.