Stało się! Radosław Majewski dołączył do Wieczystej Kraków

Piłka nożna
Stało się! Radosław Majewski dołączył do Wieczystej Kraków
fot. Cyfrasport
Radosław Majewski (w środku).

Radosław Majewski został zawodnikiem Wieczystej Kraków. 9-krotny reprezentant Polski związał się dwuletnim kontraktem z klubem z "okręgówki".

Majewski przeniósł się do krakowskiego klubu na zasadzie wolnego transferu. Ostatnio niespełna 34-letni pomocnik był graczem australijskiego Western Sydney Wanderers. Jednak ubiegły sezon stracił przez kontuzje, której doznał po brutalnym faulu jednego z kolegów z drużyny podczas treningu. Zerwanie więzadeł krzyżowych sprawiło, że Majewski zmuszony został do zawieszenia kariery i skupieniu się na żmudnej rehabilitacji.

 

Dotychczas trenował ze Zniczem Pruszków, którego jest wychowankiem. Pochodzący z Pruszkowa pomocnik na poziomie polskiej Ekstraklasy 173 mecze, w których strzelił 23 gole. W reprezentacji Polski występował w latach 2007-13.

 

Zobacz także: Majewski do wzięcia za darmo. Piłkarz odchodzi z Western Sydney Wanderers

 

- Mam ambicje, aby nadal występować w wyższej klasie rozgrywkowej, ale po roku kiedy nie grałem ciężko było wrócić. Wieczysta Złożyła mi ofertę i okazała się najkonkretniejsza. Widać było, że trener mnie chciał i widział w drużynie. A to, że czuje się wsparcie trenera czy prezesa jest bardzo ważne - powiedział Majewski w rozmowie z oficjalnym serwisem klubowym.

 

Majewski w przeszłości bronił m.in. barw Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, czy Polonii Warszawa. Dwa miesiące wcześniej umowę z krakowskim klubem nawiązał Sławomir Peszko, który wcześniej reprezentował barwy Lechii Gdańsk i Wisły Kraków.

 

Według wielu źródeł Peszko w Wieczystej inkasuje 40 tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei Majewski, jak podaje portal transfery.info będzie zarabiał w klubie ze stolicy Małopolski 30 tysięcy złotych miesięcznie w ramach wspomnianej dwuletniej umowy. Ponadto "Maja" zainkasuje 100 tysięcy złotych za sam podpis.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze