Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna - GKS Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Bełchatowianie, którzy przeszli prawdziwą rewolucję kadrową, zmierzą się z beniaminkiem z Łęcznej. GKS w pierwszym oficjalnym meczu tego sezonu stracił aż sześć bramek. W poprzednim zaś zespół z Bełchatowa tracił 1,30 bramki na mecz, podczas gdy strzelał zaledwie jedną bramkę na spotkanie. Co ciekawe, średnia wieku całej kadry zespołu gości to zaledwie 21,7 lat. Relacja i wynik na żywo z meczu Górnik Łęczna - GKS Bełchatów na Polsatsport.pl.

Poprzedni sezon udowodnił, że drużyny, które są beniaminkami mogą dużo namieszać w Fortuna 1 Lidze. Tą drogą będzie chciał pójść Górnik, który wygrał rozgrywki na trzecim poziomie rozgrywkowym i z pewnością jest rozpędzony.

 

Górnik jest wprawdzie pierwszoligowym beniaminkiem, ale kibice i niektórzy zawodnicy dobrze pamiętają występy w ekstraklasie. Do czwartego sezonu poza elitą łęcznianie przystępują ze spokojem i realistyczną, jak zaznacza prezes Piotr Sadczuk, oceną własnych możliwości.

 

- Wiemy, że pierwsza liga w tym roku będzie mocna, a ponieważ nasza drużyna niewiele się zmieniła kadrowo od tej, która wywalczyła awans, to mocno stąpając po ziemi nie możemy nadmiernie rozbudzać aspiracji i składać zbyt optymistycznych deklaracji. Chcemy natomiast do każdego meczu podejść z wielkim zaangażowaniem oraz ambicją i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Dzisiaj nie określamy jeszcze ściśle celu, jaki mamy osiągnąć, bo nietypowy okres przygotowań i rozgrywek w dobie pandemii koronawirusa pozostawia szereg niewiadomych, dlatego więcej będziemy wiedzieli po pierwszej rundzie i wówczas sprecyzujemy, o co walczymy - powiedział szef klubu wspieranego głównie przez najnowocześniejszą w Polsce kopalnię węgla kamiennego Bogdanka.

 

W zespole, który wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy, nie zaszły, jak podkreślił prezes Sadczuk, większe zmiany, bo z podstawowymi, doświadczonymi zawodnikami jak: Leandro, Bartosz Śpiączka, Piotr Baranowski czy Tomasz Midzierski kontrakty zostały przedłużone, podobnie jak z młodszymi ich kolegami Igorem Korczakowskim, i Kamilem Pajnowskim. Ponadto transfer definitywny sfinalizowano z Przemysławem Banaszakiem, który w poprzednim sezonie był w Górniku jako wypożyczony z Widzewa Łódź, a także skorzystano z opcji wykupu z UKS SMS Łódź młodzieżowca Michała Golińskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Malarz po wygranej 4-0: Myślę, że dostaniemy... burę od trenera

 

Nowymi piłkarzami w górniczym klubie są 23-letni Ukrainiec Siergiej Krykun, wychowanek TOP 54 Biała Podlaska, który m.in. w Garbarni Kraków grał w pierwszej lidze, a w ostatnim sezonie był graczem drugoligowej Resovii oraz rutynowany, mający spory staż w ekstraklasie bramkarz Maciej Gostomski, ostatnio reprezentujący Bytovię Bytów. Krykun związał się z Górnikiem dwuletnim kontraktem, Gostomski rocznym.

 

Do szerokiej kadry włączeni zostali także dziewiętnastolatkowie Bartłomiej Kukułowicz, który wrócił do Łęcznej z Avii, i wypożyczony z Jagiellonii Białystok wychowanek Górnika Karol Struski, który przed trzema laty został piłkarzem "Jagi", zdobywając z nią m.in. mistrzostwo Polski siedemnastolatków, a wiosną zaliczył dwa występy w ekstraklasie.

 

Podopieczni Krzysztofa Kieresia trzy pierwsze mecze rozegrają przed własną publicznością, w najbliższą sobotę w inauguracyjnej kolejce podejmą GKS Bełchatów, tydzień później do Łęcznej przyjedzie inny beniaminek Resovia, a w trzeciej kolejce spadkowicz z ekstraklasy Arka Gdynia.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Górnik Łęczna - GKS Bełchatów na Polsatsport.pl. Początek od godziny 17:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie