Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Sobotnie popołudnie minie nam pod znakiem meczu legniczan z nowosądeczanami. Sandecja w pięciu ostatnich meczach przeciwko Miedzi nie potrafiła zachować czystego konta. Natomiast pięć ostatnich wyjazdów w Fortuna 1 Lidze dla nowosądeczan zaowocowało tylko jednym punktem. Sandecja przegrała nawet z Wigrami Suwałki, które z kretesem spadły z ligi. Miedź w poprzednim sezonie strzeliła dosyć sporo, bo 50 bramek. Relacja i wynik na żywo z meczu Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz na Polsatsport.pl.

Co ciekawe wygrała i przegrała dokładnie tyle samo pierwszych, jak i drugich połów – po 15. W obu drużynach zmienili się trenerzy. Zobaczymy dla kogo debiut w lidze okaże się szczęśliwszy.

 

Z nowym trenerem Jarosławem Skrobaczem i mocno przebudowanym składem Miedź Legnica chce się bić o czołowe miejsca w pierwszej lidze. - Chcielibyśmy grać o coś więcej, do końca walczyć o najwyższe cele – zadeklarował w rozmowie szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska.

 

Rok temu Miedź rozpoczynała sezon z zamiarem szybkiego powrotu do ekstraklasy i nikt w klubie z Legnicy nie bał się o tym mówić głośno. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna i to pod wieloma względami.

 

Przede wszystkim jest nowy szkoleniowiec, który w poprzednich rozgrywkach pracował w innym pierwszoligowcu – GKS Jastrzębie. - Dlaczego zdecydowałem się podjąć wyzwanie w Miedzi? Przede wszystkim dlatego, że była propozycja ze strony klubu i była chęć porozumienia się. Od tego się zaczęło. Miedź to bardzo fajne miejsce do pracy, to klub z ogromnymi i uzasadnionymi ambicjami. Trzeba było to wyzwanie podjąć – wytłumaczył Skrobacz.

 

Za zmianą sztabu szkoleniowego poszła rewolucja w składzie. Nie ma już w Legnicy m.in. Hiszpanów Marquitosa i Omara Santany, Estończyka Artura Pikka, Dawida Korta, Łukasza Załuski, a Grzegorz Bartczak i Chorwat Josip Soljic zostali odesłani do zespołu rezerw. W ich miejsce przyszli zawodnicy mniej znani i przede wszystkim Polacy. Wyjątkiem jest Artiom Carastoian, młodzieżowy reprezentant Mołdawii.

 

- Oczekiwania w poprzednim sezonie, ale także w jeszcze wcześniejszym w ekstraklasie, na pewno były znacznie większe. Stąd takie, a nie inne, decyzje kadrowe i przebudowa drużyny. Trudno się temu dziwić, bo wszystkie te ruchy są uzasadnione – skomentował szkoleniowiec Miedzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia rozgromiła GKS Jastrzębie. Dublet Juliusza Letniowskiego

 

Ze „starego” składu w Legnicy zostali m.in. doświadczeni i mający za sobą występy w ekstraklasie Marcin Pietrowski, Paweł Zieliński, Hiszpan Joan Roman czy Bośniak Bożo Musa. Skrobacz przyznał, że z włodarzami Miedzi tak starał się budować zespół, aby w każdym elemencie drużyna była zrównoważona.

 

- Chcemy mieć zespół gotowy do każdego sposobu gry. Stąd mamy ciekawych zawodników ofensywnych, ale też wzmocnione zostało rozegranie od tyłu i cała defensywa. Na pewno będzie to inna Miedź, ale jak to będzie wyglądało dokładnie, okaże się z czasem. Można sobie coś zaplanować, ale wszystko i tak weryfikuje boisko. Myślę, że z biegiem czasu nasza gra będzie coraz lepsza – dodał.

 

Pierwszy test przebudowanej Miedzi nie wypadł za dobrze, bo w Pucharze Polski legniczanie przegrali z Radomiakiem w Radomiu 0:4. Szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska nie ukrywał, że początki po tak mocno przebudowanym zespole nie będą łatwe i teraz najbardziej potrzebny jest mu czas.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz na Polsatsport.pl. Początek od godziny 16:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie