KSW 54: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki

Za nami gala KSW 54. W walce wieczoru Mateusz Gamrot (17-0 1NC, 5 KO, 4 Sub) pokonał Mariana Ziółkowskiego (21-8, 5 KO, 12 Sub) jednogłośną decyzją sędziów. Tym samym obronił on pas mistrza KSW w kategorii lekkiej. Zobacz wyniki i skróty walk.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala KSW 54 dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobranoc.

Gamrot wygrywa jednogłośną decyzją sędziów! Po walce "Gamer" stwierdził, że nie jest do końca zadowolony ze swojej dyspozycji. Niemniej jednak pozostaje on niepokonany w zawodowym MMA.

IV Runda

Przez całą rundę "Gamer" dążył do sprowadzenia. W końcu po efektownej akcji zapaśniczej na minutę przed końcem rundy Gamrot znalazł się na górze. Tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo w tym pojedynku. Werdykt będzie formalnością!

IV Runda

Czwarte starcie było podobne, do trzeciego. Najpierw stójka, potem zapasy, w których "Gamer" dociskał rywala do siatki i później powrót do stójki. W końcówce rundy Gamrot zaakcentował swoją przewagę udanym sprowadzeniem. Ostatnia runda przed nami!

III Runda

Po dwóch minutach w stójce "Gamer" docisnął przeciwnika do siatki i tam konsekwentnie obijał Ziółkowskiego. Później walka wróciła do stójki, lecz tam żaden z zawodników nie podejmował więszego ryzyka. Pora na pierwszą rundę mistrzowską!

II Runda

Ponownie zabrakło szaleńczych ataków po obu stronach. Obaj zawodnicy zdawali sobie sprawę z tego, że pojedynek toczy się na dystansie pięciu rund.  W końcówce rundy "Gamer" ponownie przeniósł walkę do parteru i był nawet blisko założenia skrętówki. Ziółkowski jednak umiejętnie obronił się przed dźwignią. Niemniej jednak runda dla Gamrota!

I Runda

Obaj zawodnicy zaczęli bardzo spokojnie. Ani jeden, ani drugi nie chcieli zaryzykować otwartej walki. W końcu na minutę przed końcem "Gamer" wykonał udaną próbę sprowadzenia i utrzymał się na górze do końca starcia. Pora na rundę drugą!

Obaj już w klatce. Czas na rundę pierwszą!

Nadszedł czas na walkę wieczoru! Za chwilę pierwszy gong w walce Gamrot - Ziółkowski. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza federacji KSW w kategorii lekkiej.

- Muszę podziękować moim trenerom i moim sparingpartnerom. Dziękuję też KSW za to, że mogłem stoczyć swoją pierwszą walkę. Chciałbym niedługo wrócić na salę, gdyż jest mnóstwo elementów, nad którymi chciałbym popracować - powiedział po walce Ugonoh.

I Runda

Obaj zawodnicy zaczęli bardzo spokojnie, obyło się bez dynamicznych wymian. W końcu Domingos podjął próbę sprowadzenia, jednak Ugonoh obronił się i zaczął zadawać ciosy z góry. Po chwili Izu wstał i wówczas "Ruskov" zgłosił kontuzję. Szybka wygrana byłego pięściarza!

Koniec walki! Francuz doznał kontuzji!

Czas na co-main event gali KSW 54. Po raz pierwszy w formule MMA zawalczy Izu Ugonoh. Jego rywalem będzie Quentin Domingos!

Po walce Michał Kita w dosadnych słowach wyraził chęć walki z Karolem Bedorfem i Damianem Grabowskim!

Runda I

Walka trwała prawie trzy minuty. Po kilku wymianach w stójce zawodnicy walczyli w klinczu przy siatce. Później celnie trafił "Masakra", który kilkoma ciosami powalił "Longera". Rewanż udany!

MASAKRA! Michał Kita udanie rewanżuje się Michałowi Andryszakowi! Ciężki nokaut!

Pora na ciężkie grzmoty. Do klatki zmierzają Michał Kita i Michał Andryszak!

To był znakomity trzyrundowy bój! Zobacz skrót walki Rajewski - Kopera!

- To była moja czwarta walka wygrana z rzędu. Liczę, że następny pojedynek będzie o pas - powiedział po walce Kazieczko.

III Runda

Trzecie starcie przebiegło pod całkowite dyktando Kazieczki. Polak dominował zarówno przy siatce, jak i w parterze. Niespodziewanie Caput podjął próbę poddania, która się nie powiodła. Pół minuty przed końcem rundy zielonogórzanin zasypał swojego przeciwnika gradem ciosów w parterze. Sędzia przerwał pojedynek. Kazieczko z kolejną wygraną na koncie, niemniej jednak słowa uznania należą się też Chorwatowi!

Konsekwencja się opłaciła! Kazieczko wygrywa przed czasem!

II Runda

Kazieczko trafił swojego rywala mocnym kolanem na początku starcia. Później kontrolował walkę przy siatce stopniowo rozbijając chorwackiego oponenta. Zawodnik Ankos MMA przez resztę rundy atakował przeciwnika łokciami i ciosami w parterze. Niemal całe drugie starcie Caput spędził w głębokiej defensywie. Runda zdecydowanie dla Kazieczki!

I Runda

Caput zaczął od próby sprowadzenia, którą wybronił Kazieczko. Chorwat raz po raz próbował obalić Polaka, lecz ten ani razu nie dał się skontrolować. Mimo to "Croatian Cowboy" zaskoczył wysokim tempem na początku pojedynku. W połowie rundy kontrolę nad przebiegiem starcia przejął Kazieczko, który przez resztę rundy dociskał go do siatki. Koniec wyrównanej pierwszej rundy!

Pora na piąte już starcie gali KSW 54. Rękawice skrzyżują Maciej Kazieczko i Karlo Caput!

Zabójcze kopnięcia! Zobacz skrót walki Kacpra Koziorzębskiego z Adamem Niedźwiedziem.

Paweł Polityło odnosi piąte zawodowe zwycięstwo! Sędziowie punktowi byli jednomyślni.

III Runda

Obraz walki się nie zmienił. Polityło w dalszym ciągu męczył swojego rywala zapasami. "Polski Orzeł" nieustannie ponawiał próby sprowadzenia. Na niespełna trzy minuty przed końcem walki udało mu się przenieść pojedynek na ziemię. Barbu co prawda wstał, ale Polityło wciąż dociskał go do siatki. Koniec trzyrundowej batalii!

II Runda

Polityło nadal dążył do obaleń. Kiedy dociskał swojego rywala do siatki, trafił Rumuna kolanem w głowę, gdy ten znajdował się w parterze. Sędzia zdecydował o odjęciu jednego punktu Polakowi. Z czasem jednak Polityło zyskiwał coraz większą przewagę. Udało mu się nawet efektownie sprowadzić Bogdana Barbu. Pora na rundę trzecią!

I Runda

Na początku rundy walka toczyła się w stójce. W końcu Polityło zdecydował się docisnąć swojego rywala do siatki. Rumunowi po kilkudziesięciu sekundach udało się zerwać uchwyt i wrócić do stójki. Polityło dążył do przeniesienia walki do parteru, lecz w tym starciu ta sztuka mu się udała. Przed nami druga runda!

Ależ to był kapitalny bój! Zarówno Rajewski, jak i Kopera zasługują na słowa uznania, jednak to nie koniec emocji. Za chwilę pojedynek polsko-rumuński. Czas na walkę Polityło - Barbu!

Niejednogłośna decyzja! Sędziowie punktowali: 29-28 - Rajewski, 29-28 - Kopera, 29-28 - Rajewski. Łukasz Rajewski odnosi zwycięstwo!

III Runda

Kopera wykonał nieudaną próbę obalenia. Rajewski wykorzystał to i zaczął rozbijać swojego rywala w parterze. W połowie drugiej rundy Rajewski wywalczył dosiad i podjął próbę zapięcia trójkąta rękami. Do wykończenia techniki zabrakło mu bardzo niewiele. Później "Raju" zdecydował, że pojedynek wróci do stójki. Tam utrzymywał swoją przewagę nad przeciwnikiem. Trzecie starcie zdecydowanie na konto Rajewskiego. Po raz drugi na tej gali o wyniku decydować będą sędziowie!

II Runda

Po niewiele ponad minucie Kopera trafił Rajewskiego stójce. "Małpa" zaatakował swojego rywala w parterze, lecz temu udało się wstać. Chwilę później zawodnik z Łodzi udanie sprowadził "Raja" do parteru. Tam w pewnym momencie Kopera był za plecami swojego rywala, jednak dobrze obronił się reprezentant Czerwonego Smoka. Później Rajewski obronił próbę sprowadzenia i przez chwilę kontrolował walkę na ziemi. Gong wybrzmiał, gdy walka toczyła się w stójce. Znakomita runda!

I Runda

Za nami iście kicko-boxerskie starcie w pierwszej rundzie. Obaj zawodnicy wymieniali ciosy i kopnięcia. Kopera zaskakująco dobrze radził sobie w stójce na tle doświadczonego strikera, jakim jest Rajewski. Druga runda zapowiada się pasjonująco!

Przed walką Łukasza Rajewskiego zapraszamy do obejrzenia skrótu świetnego występu jego młodszego brata Sebastiana!

Nie zatrzymujemy się. W stronę klatki już podążają Łukasz Rajewski i Bartłomiej Kopera!

II Runda

Od początku walki Koziorzębski konsekwentnie pracował low kickami. Jego kopnięcia były na tyle mocne, że zmuszały one Niedźwiedzia do zmieniania pozycji. W końcu nogi zawodnika z Katowic były tak boleśnie okopane, że ten nie chciał kontynuować walki w stójce. Kiedy Niedźwiedź nie podnosił się przez dłuższą chwilę, sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku. Efektowny debiut Kacpra Koziorzębskiego w KSW!

Koniec walki! Koziorzębski zdewastował niskimi kopnięciami swojego rywala!

I Runda

Przez 80 sekund walka toczyła się w stójce, później Niedźwiedź wykonał próbę obalenia, która finalnie się nie udała. Później przez pewien czas walka toczyła się w klinczu. Pod koniec rundy Koziorzębski efektownie podciął low kickiem swojego rywala. Końcówka rundy zdecydowanie należała do zawodnika Rio Grappling Wrocław, który zyskał wyraźną przewagę w stójce nad Niedźwiedziem.

Trzeba przyznać, że Sebastian Rajewski zanotował bardzo mocne wejście do federacji KSW. Pora na kolejne starcie. Za chwilę do klatki wejdą Kacper Koziorzębski i Adam Niedźwiedź!

Sebastian Rajewski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów! Pełna dominacja!

III Runda

Na początku rundy Rajewski ciosami i kopnięciami ustawił sobie rywala pod siatką. Tam kontynuował dewastującą pracę coraz bardziej osłabiając defensywę Stepanyana. Mimo to reprezentant Armenii przetrwał trzecie starcie. Niemniej jednak werdykt wydaje się być formalnością.

II Runda

Runda pod dyktando Rajewskiego. Zawodnik Czerwonego Smoka wykorzystywał swój bogaty arsenał technik stójkowych konsekwentnie rozbijając Stepanyana. Ormianin wykonał jedną próbę obalenia, którą Rajewski bez problemów obronił. Stepanyan po dwóch rundach jest bardzo mocno rozbity.

I Runda

Rajewski rozpoczął walkę od dwóch groźnych high kicków. Później Stepanyan przeniósł walkę pod siatkę, gdzie dociskał swojego rywala i atakował mocnymi łokciami. Gdy walka wróciła do stójki, przewagę zyskał Rajewski, który w tej płaszczyźnie konsekwentnie punktował swojego przeciwnika.

Przed nami pierwsza walka gali KSW 54. Do klatki zmierzają Armen Stepanyan i Sebastian Rajewski!

Zaczynamy!

Już za kilkanaście minut rozpocznie się gala KSW 54. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję.

Z kolei Marian Ziółkowski po raz ostatni w klatce pojawił się w kwietniu 2019 roku. Wówczas jednogłośną decyzją sędziów pokonał Gracjana Szadzińskiego.

W swoim ostatnim pojedynku Mateusz Gamrot zdeklasował Normana Parke'a. Czy w walce z Ziółkowskim będzie podobnie?

A tak wyglądała ceremonia ważenia przed KSW 54. Najgoręcej było między bohaterami walki wieczoru!

Marian Ziółkowski jest wyraźnym underdogiem w starciu z Gamrotem. Czy uda mu się sprawić niespodziankę?

Gala KSW 54 wystartuje już za około godzinę. To dobry moment, by sprawdzić, co do powiedzenia miał przed walką wieczoru aktualny mistrz federacji w kategorii lekkiej Mateusz Gamrot.

Jednym z najbardziej interesujących wydarzeń sobotniej gali niewątpliwie będzie debiut w MMA Izu Ugonoha. Zobacz, jak były pięściarz zapatruje się na pierwszą walkę w nowej formule.

Maciej Kazieczko skomentował kwestię zmiany rywala oraz podzielił się opinią na temat walki Gamrot - Ziółkowski.

Michał Kita zapowiedział, że jego pojedynek z Michałem Andryszakiem zakończy się bardzo szybko.

Podczas gali KSW 54 do klatki powróci Maciej Kazieczko. 27-latek w swojej ostatniej walce popisał się efektownym nokautem.

W jednej z najciekawiej zapowiadających się walk dzisiejszej gali zmierzą się Michał Andryszak i Michał Kita. Będzie to pojedynek rewanżowy. Przypomnijmy sobie, jak wyglądało ich pierwsze starcie.

Dzień dobry! Gala KSW 54 już za niespełna trzy godziny. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji live!