Polskie siatkarki zagrają o piąte miejsce ME U–19

Polska pokonała Chorwację 3:0 w meczu o miejsca 5–8 mistrzostw Europy juniorek. Rywalem naszego zespołu w walce o piątą lokatę będzie Bułgaria (początek 17.30), która w drugim spotkaniu tej fazy rywalizacji pokonała Słowację 3:0. W finale zagrają Serbia i Turcja (20.00), a brązowy medal Białoruś i Francja.

Po dniu przerwy wznowione zostały, rozgrywane w Osijeku (Chorwacja) i Zenicy (Bośnia i Hercegowina), ME U19. Polskie siatkarki po zajęciu trzeciej lokaty w grupie I zagrały z Chorwacją, która była czwarta w grupie II.

Pierwszy set długo był wyrównany - 4:3, 14:13 i 16:14. Od tego ostatniego prowadzenia zespół trenera Wiesława Kmiecika powiększył przewagę do 21:16 i pewnie wygrał tę partię. W drugiej biało-czerwone słabo weszły w mecz. Przegrywały 4:9, ale błyskawicznie odrobiły straty 9:9. Po okresie wyrównanej gry (16:14) następnie dominowały na boisku i pewnie zwyciężyły 25:19.W trzecim secie polskie siatkarki miały ogromną przewagę od pierwszych piłek. Objęły prowadzenie 4:0, a w połowie partii przewaga wynosiła już 15:7 i rywalki do końca seta zdobyły już tylko punkt.