Szymon Kołecki - Łukasz Jurkowski na KSW 55!

Sporty walki
Szymon Kołecki - Łukasz Jurkowski na KSW 55!
fot. KSW
Szymon Kołecki - Łukasz Jurkowski na KSW 55!

Podczas gali KSW 55 dojdzie do walki, na którą wszyscy od dawna czekają. 10 października w klatce największej polskiej organizacji zmierzą się Szymon Kołecki i Łukasz Jurkowski.

Do starcia Kołeckiego i Jurkowskiego miało dojść już na jednej ze wcześniejszych gal KSW, jednak zawodnik z Warszawy nabawił się kontuzji. Jak się jednak okazało, starcie gwiazd KSW zostało nie odwołane, a przełożone. Dojdzie do niego 10 października podczas gali KSW 55.

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 53 - skróty walk (WIDEO)

 

Jurkowski jest jednym z prekursorów MMA w Polsce. Zadebiutował w lutym 2004 roku podczas gali KSW 1 - Konfrontacja. Wygrał wówczas turniej jako przedstawiciel taekwondo. Łącznie stoczył 28 walk, z których 17 wygrał, a 11 przegrał. Po raz ostatni zaprezentował swoje umiejętności podczas KSW 48, wygrywając ze Stipe Bekavacem

 

 

Choć Kołecki jest rówieśnikiem Jurkowskiego, nie ma tak dużego doświadczenia w MMA. Przez lata był sztangistą, sięgając w tej dyscyplinie między innymi po złoto olimpijskie. MMA zajął się trzy lata temu. W debiucie pokonał Dariusza Kaźmierczuka. Z kolei w KSW rywalizuje od 2019 roku. W pierwszej walce pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a następnie odprawił przed czasem Damiana Janikowskiego.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze