Tauron Giganci Siatkówki: Tie-break wyłonił pierwszego finalistę

Siatkówka
Tauron Giganci Siatkówki: Tie-break wyłonił pierwszego finalistę
fot. PAP
Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 2:3.

W pierwszym półfinale towarzyskiego turnieju Tauron Giganci Siatkówki Verva Warszawa Orlen Paliwa przegrała z Jastrzębskim Węglem 2:3. Siatkarze ze stolicy dominowali w dwóch pierwszych partiach, w trzeciej mieli szansę na zakończenie meczu. Rywale zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dobre wiadomości dla kibiców Vervy przyniosła już lektura wyjściowego składu stołecznej ekipy. Znalazł się w nim Bartosz Kwolek, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem stawu skokowego. Przebieg premierowej odsłony również nie zachwiał ich optymizmu. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego wyraźnie przeważali i już w środkowej części seta mieli sporą zaliczkę (15:11). Jastrzębianie mieli kłopoty z
przyjęciem zagrywki, co utrudniało im konstruowanie akcji. W końcówce Verva kontrolowała sytuację. Michał Superlak wywalczył piłkę setową (24:18), a w ostatniej akcji tej części meczu Andrzej Wrona obił blok rywali.

 

W drugiej partii stołeczni siatkarze mieli jeszcze wyraźniejszą przewagę. Grali bardziej dynamicznie, a rywale nadal sprawiali wrażenie, że nie są jeszcze w najlepszej dyspozycji. Po asie serwisowym Kwolka ekipa ze stolicy prowadziła 15:10. W kolejnych akcjach utrzymywała punktowy dystans. Zepsuta zagrywka rywali przyniosła im piłkę setową, a po chwili Kwolek zaskoczył serwisem libero jastrzębian (25:18).

 

Trener Luke Reynolds szukał zmian, parkiet opuścili słabiej dysponowani Yacine Louati i Mohammed Al Hachdadi. Rafał Szymura i Jakub Bucki wnieśli sporo ożywienia do gry jastrzębian, dzięki czemu trzecia odsłona była dużo bardziej wyrównana od poprzednich (9:9, 18:18, 22:22). Inna sprawa, że siatkarze ze stolicy stracili skuteczność w ofensywie, co uwidoczniło się w kluczowych akcjach seta, w których autowe ataki Kwolka i Superlaka przyniosły decydujące punkty rywalom (26:28).

 

Zobacz także: PlusLiga: Największe hity transferowe przed sezonem 2020/21

 

Zwycięstwo w trzeciej partii wyraźnie ożywiło jastrzębian, w barwach których błyszczał Tomasz Fornal. Lepiej rozpoczęli tę odsłonę, a na przestrzeni seta przeważali coraz wyraźniej (7:11, 13:18). W końcówce spokojnie zmierzali po zwycięstwo, a przestrzelona zagrywka Jana Fornala przyniosła im ostatni punkt (18:25).

 

W tej sytuacji zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. W nim, po wyrównanym początku (8:8), inicjatywę przejęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po ataku Fornala było 10:13, szybko odpowiedział Kwolek, ale po chwili zaserwował w siatkę, dając rywalom piłkę meczową. Ostatnia akcja spotkania to mocny serwis Łukasza Wiśniewskiego i atak Lukasa Kampy z przechodzącej piłki (11:15). MVP: Rafał Szymura.

 

Tauron Giganci Siatkówki to coroczna impreza charytatywna, mająca na celu promowanie tej dyscypliny sportu i wspieranie chorych dzieci. Zwykle rozgrywana jest w formule rywalizacji polskich klubów z drużynami zagranicznymi. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, impreza rozgrywana jest w krajowej obsadzie. W drugim półfinale dojdzie do konfrontacji PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk.

 

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2020 (Kępno, 28–30 sierpnia):

 

2020-08-29: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:20, 25:18, 26:28, 18:25, 11:15)
2020-08-29: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

 

2020-08-30: mecz o 3. miejsce (niedziela, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2020-08-30: FINAŁ (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze