Tour de France: Wykluczenie po dwóch przypadkach koronawirusa w całej ekipie

Inne
Tour de France: Wykluczenie po dwóch przypadkach koronawirusa w całej ekipie
fot. PAP/EPA
Ekipa biorąca udział w Tour de France zostanie wykluczona, jeśli potwierdzone zostaną w niej dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

Ekipa biorąca udział w Tour de France zostanie wykluczona, jeśli potwierdzone zostaną w niej dwa przypadki zakażenia koronawirusem - powiedział agencji AFP dyrektor rozpoczynającego się w sobotę wyścigu Christian Prudhomme. Dotyczy to kolarzy oraz kierownictwa grup.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w piątek zaproponowała złagodzenie zasad wykluczenia z imprez. Światowa federacja ogłosiła wówczas, że ekipa zostanie usunięta z wyścigu jeśli pozytywny wynik testu na Covid-19 będzie miało dwóch zawodników w okresie siedmiu dni. Organizatorzy Tour de France w swoim protokole postanowili jednak trzymać się wcześniejszej wersji.

 

- Pozostaniemy przy dwóch przypadkach wśród 30 osób pracujących w całej grupie w ciągu siedmiu dni - zaznaczył Prudhomme.

 

Zobacz także: Tour de France: Dwa przypadki zakażenia koronawirusem

 

Jak dodał, decyzja została podjęta przez międzyresortową jednostkę zarządzania kryzysowego. "Wielka Pętla" rozpocznie się w sobotę w Nicei, dwa miesiące później niż pierwotnie planowano. Zmiana terminu była spowodowana pandemią. Na starcie stanie jeden Polak - Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

 

Biorących udział w imprezie 176 kolarzy musi nosić maski ochronne na starcie oraz na mecie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze