WTA w Nowym Jorku: Porażka Igi Świątek w półfinale debla

Iga Świątek i Viktoria Kuzmova odpadły w półfinale debla w turnieju WTA na kortach twardych w Nowym Jorku.

Iga Świątek i Viktoria Kuzmova odpadły w półfinale debla w turnieju WTA na kortach twardych w Nowym Jorku. Polsko-słowacki duet tenisistek przegrał z rozstawionymi z numerem drugim Nicole Melichar z USA i Chinką Yifan Xu 4:6, 5:7.

Mecz trwał godzinę i czternaście minut. W drugim secie Świątek i Kuzmowa przegrywały już 3:5 i 0-30, ale zdołały doprowadzić do stanu 5:5. W dwóch kolejnych gemach lepsze okazały się jednak rywalki.

W finale rywalkami Amerykanki i Chinki będą rozstawione z "trójką" Czeszka Kveta Peschke i Holenderka Demi Schuurs. 19-letnia Świątek startowała również w singlu, ale w tej konkurencji odpadła już w pierwszej rundzie. Przegrała z Amerykanką Christiną McHale 2:6, 4:6.

ATP i WTA w Nowym Jorku: Osaka wycofała się, czwartkowe mecze przełożone

Mecze otwarcia - zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej - przegrała zaś wcześniej druga z Polek - Magda Linette. W singlu uległa doświadczonej Rosjance Wierze Zwonariowej 6:1, 3:6, 1:6.

Turniej Western&Southern Open zwykle odbywa się w Cincinnati, ale tegoroczna edycja (pula nagród 1,95 mln dol.) z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona go do Nowego Jorku, gdzie 31 sierpnia rozpocznie się wielkoszlemowy US Open.

Wynik półfinału debla:

Nicole Melichar, Yifan Xu (USA, Chiny, 2) - Iga Świątek, Viktoria Kuzmova (Polska, Słowacja) 6:4, 7:5