EBL: Pewne zwycięstwo Legii Warszawa nad HydroTruckiem Radom

Legioniści wysoko pokonali rywali z Radomia.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi Legia Warszawa pewnie pokonała HydroTruck Radom 79:57. Bardzo dobry mecz rozegrał Justin Bibbins.

Jakub Karolak i Jamel Morris na początku spotkania byli niezwykle aktywni - dzięki trafieniom tych graczy było już nawet 13:2! HydroTruck miał spore problemy z zatrzymaniem ataku rywali, ale także z konstruowaniem swojej ofensywy. Przełamał to Dayon Griffin, ale odrabianie strat ciągle było trudne. Dzięki trójce Grzegorza Kamińskiego było 25:18 po 10 minutach gry.

W drugiej kwarcie radomianie zbliżyli się nawet na cztery punkty, ale szybko odpowiadał na to Justin Bibbins. Dzięki akcji 2+1 Michała Sokołowskiego przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego szybko urosła nawet do 14 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:28.

Na początku trzeciej kwarty HydroTruck wziął się za odrabianie strat, a po akcji Nicka Neala zbliżył się na osiem punktów. Legia odpowiedziała na to przyspieszeniem gry i po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Karola było już 50:35. Kolejne trafienie Justina Bibbins sprawiło, że po 30 minutach przewaga zespołu z Warszawy urosła do 20 punktów.

W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało, bo ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego całkowicie kontrolowała sytuację na parkiecie, a radomianie nie potrafili znaleźć na to odpowiedzi. Legia grała spokojnie, rotowała składem i ostatecznie zwyciężyła aż 79:57.

Najlepszym graczem gospodarzy był Justin Bibbins z 19 punktami i 5 asystami. Filip Zegzuła zdobył dla gości 12 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.