Lewis Hamilton najszybszy w Grand Prix Belgii

Moto
Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał siódmą rundę mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Belgii.

Obrońca tytułu, sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał siódmą rundę mistrzostw świata Formuły 1 o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. To jego 89. zwycięstwo w karierze.

W siedmiu dotychczas rozegranych rundach F1 w sezonie, Brytyjczyk odniósł piąte zwycięstwo i umocnił się na pozycji lidera cyklu.

Drugie miejsce zajął partner Hamiltona z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzeci był Holender Max Verstappen z Red Bulla. Obaj kierowcy ekipy Mercedesa uzyskali znaczną przewagę nad resztą stawki.

Pecha miał Hiszpan Carlos Sainz Jr. z McLarena, który z powodu awarii samochodu nie wystartował. W jego bolidzie do uszkodzenia układu wydechowego doszło tuż przed rozpoczęciem wyścigu w trakcie okrążenia formującego, gdy kierowcy ustawiają się na polach startowych.

Punktów znów nie udało się wywalczyć zawodnikom Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Fin Kimi Raikkonen zajął 12. miejsce, a Włoch Antonio Giovinazzi wypadł z toru, uszkodził bolid i nie dojechał do mety.

Klęskę poniosła także ekipa Ferrari, jej kierowcy w Belgii także nie zdobyli ani jednego punktu.