Piłkarska LM kobiet: Finałowa porażka Wolfsburga z Ewą Pajor w składzie

Piłkarki nożne Olympique Lyon wygrały po raz siódmy, a piąty z rzędu Ligę Mistrzów.

Piłkarki nożne Olympique Lyon wygrały po raz siódmy, a piąty z rzędu Ligę Mistrzów. W niedzielnym finale w San Sebastian pokonały VfL Wolfsburg 3:1 (2:0). W pokonanej drużynie do 61. minuty grała Ewa Pajor, a rezerwową bramkarką była Katarzyna Kiedrzynek.

Prowadzenie francuskiej ekipie w 25. minucie dała Eugenie Le Sommer. Tuż przed przerwą podwyższyła natomiast Japonka Saki Kumagai.

W 55. minucie kontaktową bramkę zdobyła Alexandra Popp. Niemka trafiła głową po zagraniu Pajor. Wolfsburga na więcej nie było jednak stać. W końcówce wynik ustaliła Islandka Sara Bjoerk Gunnarsdottir.

Drużyna z Lyonu po raz pierwszy triumfowała w LM w 2011 roku. Sukces powtórzyła w kolejnym sezonie, a od 2016 roku dominuje niepodzielnie w Europie.

Wolfsburg natomiast do finału dotarł po raz piąty. Wygrać piłkarkom tego klubu udało się w 2013 i 2014 roku.