Puchar Polski w futsalu dla Constractu Lubawa

Constract Lubawa zdobył po raz pierwszy w historii futsalowy Puchar Polski.

Constract Lubawa zdobył po raz pierwszy w historii futsalowy Puchar Polski, po wygranej u siebie z Clearex-em Chorzów 5:3 (2:2) w niedzielnym rewanżowym meczu finałowym. Pierwsze spotkanie w Chorzowie wygrali gospodarze 2:1.

Niedzielne starcie dostarczyło kibicom mnóstwa emocji. Gospodarze odrobili z nawiązką straty z Chorzowa, prowadzili po 9 minutach 2:0. Jeszcze przed przerwą Clearex – po dwóch przedłużonych rzutach karnych – wyrównał. Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszedł zespół z Lubawy, rywale ponownie wyrównali.

W ostatnich minutach Constract grał z „lotnym” bramkarzem, co przyniosło skutek. Gospodarze strzelili dwa gole, tego decydującego, 24 sekundy przed końcową syreną, zdobył Tomasz Kriezel.

W sierpniowych półfinałach Clearex wyeliminował Gattę Active Zduńska Wola, a Constract okazał się lepszy od mistrza Polski i obrońcy trofeum bielskiego Rekordu. Rywalizacja pucharowa została przerwana po marcowych ćwierćfinałach na skutek pandemii koronawirusa.

Rozgrywki ligowe w tym samym czasie najpierw przerwano po 18. kolejce, a następnie zakończono decyzją PZPN w połowie maja. Mistrzem Polski po raz czwarty z rzędu i piąty w historii został Rekord Bielsko-Biała. Kolejne miejsca zajęły Constract, Gatta i Clearex.

W ubiegłorocznym finale Pucharu Polski bielski Rekord był lepszy od Piasta Gliwice – na wyjeździe wygrał 7:2, w rewanżu u siebie zremisował 4:4.

Rywalizacja o Puchar Polski toczyła się po raz 20. Cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła i bielski Rekord, dwa triumfy ma w dorobku Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola i Red Devils Chojnice.