Manchester City szykuje transfer Leo Messiego. Ma podpisać 5-letni kontrakt za 500 mln euro!

Piłka nożna
Manchester City szykuje transfer Leo Messiego. Ma podpisać 5-letni kontrakt za 500 mln euro!
Fot. PAP
Wszystko wskazuje na to, że Lionel Messi opuści Barcelonę i trafi do Manchesteru City.

Pojawiają się kolejne wątki w sprawie transferu Lionela Messiego. Według hiszpańskiego dziennikarza Manchester City ma poważnie przygotowywać się do transferu i prezentacji Argentyńczyka. Angielski klub poprosił o archwialne materiały z akcjami zawodnika, a sam Messi miałby trafić do Manchesteru na pięć lat z opcją odejścia po trzech sezonach do Stanów Zjednoczonych.

Informację o przygotowaniach do transferu Messiego podał Marcelo Bechler. To jedno z najbliższych Barcelonie źródeł informacyjnych oraz dziennikarz, który jako pierwszy podał informację o przejściu do PSG Neymara. Na portalu Twitter zamieścił następujący komunikat: "Manchester City już przygotowuje się do transferu. Klub poprosił dużą firmę produkcyjną o archiwalne nagrania Messiego w celu przygotowania materiału audiowizualnego."

 

 

Z kolei inną ciekawą informacją podzielił się Tancredi Palmeri. Korespondent beIN Sports ujawnił szczegóły nowego kontraktu Argentyńczyka. Według dziennikarza Manchester City byłby gotów zapłacić Messiemu 500 milionów euro bez podatku za pięcioletni kontrakt. Legendarny napastnik zarabiałby 50 milionów euro rocznie, a po trzech latach przeniósłby się na dwa lata do New York City zgarniając ćwierć miliarda euro.

 

 

Transfer do Ameryki jest realny, ponieważ zarówno Manchester City jak i New York City są własnością Khaldoona Al Mubaraka. Przedsiębiorca z Emiratów Arabskich od dawna wyrażał zainteresowanie Argentyńczykiem, ale nigdy nie był tak blisko pozyskania go jak teraz. Problemem Mubaraka nie był brak funduszy na pozyskanie Messiego, ale jego przywiązanie do Barcelony. Teraz jednak Argentyńczyk jest w ogromnym konflikcie z zarządem klubu i nie zapowiada się na to, aby dalej budował swoją historię w Katalonii.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie