Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim odwołany

Inne
Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim odwołany
Fot. Rafał Oleksiewicz
Nie odbędzie się też rywalizacja na torze krótkim w Montrealu i Laval.

Cztery pierwsze zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim - w Tomaszowie Mazowieckim, Stavanger, Salt Lake City i Calgary - zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nie odbędzie się też rywalizacja na torze krótkim w Montrealu i Laval.

Zawody na nowym torze w Tomaszowie Mazowieckim miały się odbyć w dniach 20-22 listopada. Ponieważ odwołano także rywalizację w Norwegii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oznacza to, że panczeniści najwcześniej sezon rozpoczną w drugiej połowie grudnia.

 

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) zapewniła jednocześnie, że pracuje nad alternatywnym kalendarzem, ale nie ogłosi go dopóki nie zostanie ustalone, czy wybrane miejsca będą dla wszystkich uczestników bezpieczne i będzie możliwe rozegranie zawodów bez podejmowania dodatkowego ryzyka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Minister Sportu na treningu z polską wioślarką

 

Już teraz wiadomo, że na pewno nie odbędą się też listopadowe zawody Pucharu Świata w short tracku. Zaplanowane były w Montrealu i kanadyjskiej miejscowości Laval.

 

"Na razie nie zapadła decyzja, czy będzie możliwa organizacja mistrzostw świata na dystansach - w Seulu dla panczenistów i w Pekinie dla zawodników short tracku. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami" - zapewniła ISU.

 

Holendrzy zaproponowali ISU, że są w stanie zorganizować cztery zawody Pucharu Świata w czterech kolejnych tygodniach.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze