Hokeiści Tampa Bay Lightning awansowali do finału Konferencji Wschodniej

Hokeiści Tampa Bay Lightning awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL.

Hokeiści Tampa Bay Lightning awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. W poniedziałek pokonali po dwóch dogrywkach Boston Bruins 3:2, a rywalizację do czterech zwycięstw wygrali 4-1.

W regulaminowym czasie Lightning dwukrotnie obejmowali prowadzenie. W drugiej tercji na gola Czecha Ondreja Palata odpowiedział jego rodak David Pastrnak. W trzeciej natomiast po bramce Anthony'ego Cirellego wyrównał Czech David Krejci.

W dogrywce obowiązuje zasada "nagłej śmierci", która oznacza, że zdobyta bramka kończy mecz. Bruins na gola Szweda Victora Hedmana tym razem nie mogli więc już nic poradzić.

"Wiemy czego chcemy i porażka nie jest opcją, którą bierzemy pod uwagę" - powiedział Hedman, który w Lightning gra 11. sezon, czyli od początku kariery w NHL.

Do finału Konferencji Wschodniej Lightning udało się dotrzeć czwarty raz w ostatnich sześciu sezonach. W wielkim finale rywalizowali jedynie w rozgrywkach 2014/15 i przegrali go z Chicago Blackhawks.

Kolejnym rywalem "Błyskawic" będzie lepszy w parze New York Islanders - Philadelphia Flyers. Nowojorczycy prowadzą w serii 3-1.

Po wznowieniu rywalizacji w czasie pandemii koronawirusa drużyny Zachodu grają w Edmonton, zaś Wschodu - w Toronto.