Lekkoatletyczne MŚ Juniorów 2022 w kolumbijskim Cali

Inne
Lekkoatletyczne MŚ Juniorów 2022 w kolumbijskim Cali
Fot. PAP
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w 2022 roku odbędą się w Cali.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów (do lat 20) odbędą się w 2022 roku w kolumbijskim mieście Cali - poinformowała World Athletics. Pięć lat temu zorganizowano tam czempionat do lat 18.

Cali położone jest 1018 m n.p.m. i ma 2,2 mln mieszkańców. To właśnie tam swoje pierwsze medale międzynarodowej imprezy wywalczyli m.in. tyczkarz Armand Duplantis, płotkarka Sydney McLaughlin, wieloboista Niklas Kaul i sprinter Adbul Hakim Sani Brown. Teraz są już gwiazdami seniorskich imprez.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyczne MP. Prezes PZLA: Kryzysy zawsze odsiewają słabszych zawodników

 

- Jestem podekscytowany faktem, że będziemy gościć kolejne tak ważne wydarzenie w Cali. To miejsce zachwyciło nas swoją gościnnością i żywo reagującymi kibicami. Jestem przekonany, że czekają nas prawdziwie latynoskie mistrzostwa - skomentował szef World Athletics Brytyjczyk Sebastian Coe.

 

Prezes kolumbijskiej federacji Ramiro Valera Marmojelo zapewnił, że organizatorzy zrobią wszystko, by młodzi lekkoatleci wrócili z Cali z uśmiechami na twarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maraton w Nowym Jorku w tym roku wirtualnie

 

Najbliższe mistrzostwa świata do lat 20 odbędą się w 2021 roku w Nairobi w Kenii. Pierwotnie miały mieć miejsce w lipcu 2020, ale zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie