Magazyn MLS. Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra

Magazyn MLS we wtorek o godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

To był bardzo dobry tydzień dla polskich piłkarzy w MLS, a szczególnie dla Kacpra Przybyłki. Napastnik zdobył dwie bramki w meczu z DC United, a jego Philadelphia Union pokonała rywala w 8. kolejce ligowych rozgrywek. Bramkę odnotował także Jarosław Niezgoda. Wysoką formą cieszą się również piłkarze zeszłorocznego mistrza - Seattle Sounders. Magazyn MLS we wtorek o godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Ósma kolejka zmagań MLS przyniosła trzy gole w wykonaniu polskich piłkarzy. Kacper Przybyłko zdobył dwie bramki dla Philadelphia Union, a jego zespół pokonał u siebie DC United 4:1 w 8. kolejce ligi MLS. Gola strzelił też inny polski piłkarz Jarosław Niezgoda, którego drużyna Portland Timbers zremisowała na własnym stadionie z Real Salt Lake 4:4. Kolejne ciekawe spotkanie czeka nas 3 września, kiedy to "Drwale" zmierzą się z LA Galaxy. Timbers chcą przerwać serię trzech spotkań bez zwycięstwa, z kolei Galaxy ma za sobą dobry okres z dwiema wygranymi z rzędu na koncie i powoli odbija się od dna Zachodniej Konferencji.

Niezgoda i Przybyłko, mimo dobrych występów w MLS, nie dostali powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski. Z przerwy reprezentacyjnej nie skorzystają także powołani do polskiej kadry Przemysław Frankowski i Adam Buksa. Chicago Fire oraz New England Revolution wykorzystały zmienione przez FIFA przepisy i nie zgodziły się na przyjazd reprezentantów Polski na zgrupowanie.

Rewanż za porażkę w turnieju "MLS Is Back" wzięli zeszłoroczni mistrzowie ligi - Seattle Sounders. Podopieczni Briana Schmetzera pokonali LAFC 3:1, a dwie bramki do swojego rekordu dołożył Jordan Morris. Piłkarze ze Seattle gonią pierwszy w Zachodniej Konferencji Sporting Kansas City, a do lidera tabeli brakuje im tylko dwóch punktów.