Marcin Janusz zakończył kwarantannę. Spędził na niej 40 dni

Siatkówka
Marcin Janusz zakończył kwarantannę. Spędził na niej 40 dni
fot. Cyfrasport
Marcin Janusz zakończył kwarantannę. Spędził na niej 40 dni.

Kończy się trudny okres plusligowego Trefla Gdańsk. Do treningów powrócili już niemal wszyscy zawodnicy wysłani na kwarantannę. Jednym z nich jest Marcin Janusz, który w środę dołączy do drużyny.

O swoich przeżyciach z okresu zamknięcia rozgrywający opowiedział w rozmowie z sport.trojmiasto.pl.

 

- Objawy pojawiły się po kilku dniach od wykonania testu. Miałem gorączkę i bóle mięśni, a przez tydzień byłem bardzo osłabiony i straciłem smak. Może nie przeszedłem tego jakoś bardzo ciężko, ale jak widać wirus utrzymał się długo, bo dwa negatywne wyniki otrzymałem w szóstym tygodniu kwarantanny – mówił Janusz.

 

Zespół Michała Winiarskiego dopiero rozpoczyna treningi, podczas gdy inne ekipy PlusLigi od wielu tygodni przygotowują się do nowego sezonu.

 

- Sytuacja jest bardzo trudna. W środę mam badania i jeśli wszystko będzie ok, to dołączę do grupy. Będzie ciężko, ale staramy się o przełożenie pierwszych spotkań, by nawet nie wyrównać szanse, ale przynajmniej złagodzić efekty niespodziewanej sytuacji – dodał zawodnik Trefla.

 

Zobacz także: Michał Kubiak: Wszedłbym do klatki po kilku latach treningu

Pod koniec lipca w zespole Trefla Gdańsk wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem 

Nadchodzący sezon PlusLigi nie rozpoczął się dobrze dla nowo uformowanej ekipy Michała Winiarskiego. Pod koniec lipca w zespole Trefla Gdańsk wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, a potem ruszyła lawina. Kolejni siatkarze lądowali na kwarantannie, a o treningach musieli po prostu zapomnieć. Gdańszczanie zmuszeni zostali do rezygnacji z udziału w rozgrywkach PreZero Grand Prix, a choć ostatnio wystartowali w towarzyskim turnieju w Suwałkach, to w mocno okrojonym składzie. Do stolicy Suwalszczyzny przyjechało sześciu graczy z podstawowej drużyny, wspieranych przez trzech zawodników z ekipy juniorskiej oraz byłego kapitana Wojciecha Grzyba.

 

Ostatni weekend sierpnia Gdańskie Lwy spędziły w Kępnie, gdzie odbywał się charytatywny turniej Tauron Giganci Siatkówki. Zespół znad morza zajął tam 4. miejsce, przegrywając walkę o podium 3:0 z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie