Micaya White podpisała kontrakt z RC Cannes

Siatkówka
Micaya White podpisała kontrakt z RC Cannes
fot. Micaya White/Instagram
Micaya White podpisała kontrakt z RC Cannes.

Amerykańska przyjmująca Micaya White podpisała kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych francuskich klubów RC Cannes. Topowy kontrakt może pomóc 21-latce w zacieraniu niechlubnej przeszłości. Trzy lata temu została bowiem aresztowana za jazdę po alkoholu.  

Umowa z francuskim gigantem to drugi z rzędu profesjonalny kontrakt przyjmującej. Rok temu przeprowadziła się do Portoryko, broniąc barw Criollas de Caguas. Wcześniej była najlepszą klubową punktującą w lidze akademickiej.

 

Teraz pora na europejską przygodę w klubie, który 21 razy triumfował w rozgrywkach krajowych i 20 w Pucharze Francji. Dwukrotnie sięgał też po zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

 

Zobacz także: Ikona zwalniana z klubu po 25 latach

 

"W końcu wyjeżdżam do Cannes na mój drugi profesjonalny kontrakt w karierze. Jestem zdenerwowana, ale też podekscytowana i chętna, by rozpocząć kolejny rozdział mojego życia. Dziękuję wszystkim za wsparcie" – napisała siatkarka w mediach społecznościowych.

 

Najlepsza punktująca, lukratywny kontrakt... Mogłoby się wydawać, że życie młodej przyjmującej to pasmo sukcesów. Tak jednak nie jest, bowiem o 2017 roku pewnie chciałaby zapomnieć. Została wtedy aresztowana za jazdę pod wpływem alkoholu, pod koniec drugiego roku studiów w Teksasie. Później została zwolniona za kaucją. Rok temu otrzymała z kolei nakaz odbycia 18 miesięcy nadzoru społecznego i 40 godzin prac społecznych.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze