Motocykl Jerzego Szczakiela i jego liczne pamiątki w Muzeum Sportu i Turystyki

Żużel
Motocykl Jerzego Szczakiela i jego liczne pamiątki w Muzeum Sportu i Turystyki
Fot. PAP
Jerzy Szczakiel zmarł w wieku 71 lat po ciężkiej chorobie.

Kilkanaście dni przed śmiercią, pierwszy polski indywidualny żużlowy mistrz świata Jerzy Szczakiel przekazał motocykl i swoje liczne pamiątki do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

- Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością o jego śmierci. Jeszcze nie tak dawno, bo 29 lipca byliśmy u niego w domu, w Opolu. W czasie wizyty, przekazał do naszych zbiorów jeden z motocykli, na którym startował, Srebrny Kask i Wieniec Laurowy, liczne puchary i dyplomy - powiedział dyrektor stołecznego Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legendarny Jerzy Szczakiel. Były mistrz świata w jeździe na żużlu miał 71 lat

 

- Muzealnicy zarejestrowali, jest wielce prawdopodobne, ostatni wywiad mistrza, który opublikujemy na naszej stronie internetowej, a potem w magazynie "Dyskobol" - dodał Majcher.

 

Żużlowiec był wychowankiem opolskiego Kolejarza. W 1973 w parze z Andrzejem Wyględą zdobył w Rybniku złoty medal czempionatu globu. Dwa lata później, jako pierwszy Polak wywalczył złoty medal mistrzostw świata w Chorzowie. W 1974 roku dorzucił do kolekcji brązowy krążek MŚ w konkurencji drużynowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tai Woffinden pozyskał polskiego sponsora

 

Jerzy Szczakiel zmarł w Opolu, w wieku 71 lat we wtorek, po ciężkiej chorobie.

 

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze