Novak Djoković zdecydowanie lepszy od Damira Dzumhura w pierwszej rundzie US Open

Słynny tenisista Novak Djokovic pokonał Damira Dzumhura.

Słynny tenisista Novak Djokovic pokonał Damira Dzumhura z Bośni i Hercegowiny 6:1, 6:4, 6:1 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open. Serb jest najwyżej rozstawiony w nowojorskim turnieju.

"Miałem niewielkie problemy w końcówce drugiego seta, ale później znów grałem dużo lepiej" - stwierdził Djokovic.

W tym roku jeszcze nie przegrał oficjalnego meczu. Odniósł 24 zwycięstwa. Kilka dni temu w finale zawodów ATP w Nowym Jorku lider rankingu światowego wygrał z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem 1:6, 6:3, 6:4.

Pod nieobecność Szwajcara Rogera Federera i Hiszpana Rafaela Nadala, Djokovic jest faworytem US Open. W tej imprezie triumfował w 2011, 2015 i 2018 roku. Łącznie ma na koncie 17 tytułów wielkoszlemowych.

Kolejnym rywalem Serba w tegorocznej edycji US Open będzie Brytyjczyk Kyle Edmund, który okazał się lepszy od Kazacha Aleksandra Bublika 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.

Wcześniej w poniedziałek rozstawiony z numerem 24. Hubert Hurkacz pokonał Niemca Petera Gojowczyka 6:3, 6:4, 6:4. W następnej rundzie zmierzy się z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną, który wygrał z kolei z Austriakiem Dennisem Novakiem 3:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:0.