EBL: Pierwsze zwycięstwo Pszczółki Startu. Polski Cukier Toruń znów uległ

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali drugi mecz w nowym sezonie

Pszczółka Start Lublin wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Lublinianie w rozegranym awansem spotkaniu 13. kolejki pokonali Polski Cukier Toruń 82:73. Najlepszym graczem gospodarzy był Sherron Dorsey-Walker z 24 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 19 punktów dla gości zdobyli Damian Kulig i Bartosz Diduszko.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż po akcji wykończonej przez Aarona Cela to goście byli na prowadzeniu. W ataku świetny był jednak Kacper Borowski, a później doskonale uaktywnił się również Sherron Dorsey-Walker. Pszczółka Start wykorzystywała szerszy skład, a dzięki trafieniu Armaniego Moore’a po 10 minutach było 21:16.

W drugiej kwarcie ważną trójkę rzucił Damian Jeszke, a po akcji 2+1 Moore’a przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Głównie dzięki Damianowi Kuligowi Polski Cukier był w stanie nawiązać jeszcze rywalizację i odrobić dużą część strat. W końcówce dobry fragment zanotował jednak Mateusz Dziemba i po pierwszej połowie było 36:31 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie kolejne trafienia Kuliga i Diduszki sprawiały, że drużyna trenera Jarosława Zawadki wychodziła nawet na prowadzenie. Martins Laksa zaczął jednak w końcu rzucać z dystansu i dzięki temu Pszczółka Start błyskawicznie przejmowała inicjatywę. Podobną bronią odpowiadał Obie Trotter, ale ostatecznie po 30 minutach to lublinianie prowadzili 54:52.

Moore i Laksa brali sprawy w swoje ręce na początku czwartej kwarty, a ich zespół ponownie budował przewagę. Polski Cukier starał się być blisko, ale widać było, że rywale kontrolują wydarzenia na parkiecie. Akcja Dorsey-Walkera dawała ekipie Davida Dedka 10 punktów prowadzenia. Ostatecznie zespół z Lublina zwyciężył 82:73.

Pszczółka Start Lublin - Polski Cukier Toruń 82:73 (21:16, 15:15, 18:21, 28:21)

Pszczółka Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 24, Martins Laksa 17, Armani Moore 13, Mateusz Dziemba 13, Kacper Borowski 10, Damian Jeszke 3, Bartłomiej Pelczar 2, Michael Gospodarek 0, Lester Medford 0, Roman Szymański 0.

Polski Cukier Toruń: Bartosz Diduszko 19, Damian Kulig 19, Aaron Cel 17, Obie Trotter 10, Marcin Wieluński 3, Michał Samsonowicz 3, Aleksander Perka 2, Jakub Kondraciuk 0.