Los Angeles 2028: Unikatowe logo igrzysk będzie miało wiele wariantów

Inne
Los Angeles 2028: Unikatowe logo igrzysk będzie miało wiele wariantów
Fot. PAP
Igrzyska olimpijskie w Los Angeles odbędą się 2028 roku.

Organizatorzy igrzysk w Los Angeles 2028 pochwalili się unikatowym logo imprezy - LA28, nad którym pracowali nie tylko artyści, ale i sportowcy. Innowacyjność logotypu polega na tym, że stałe elementy to litera L oraz obydwie cyfry, zaś litera A jest wielowariantowa.

W literze A zawierać się będą np. symbole poszczególnych dysycyplin olimpijskich i paraolimpijskich czy też przedstawienia konkretnych osób - poinformował dziennik "Los Angeles Times".

 

ZOBACZ TAKŻE: Historyczny ośrodek olimpijski Squaw Valley zmienia nazwę

 

Pomysłodawcą idei jest artysta-grafik Steven Harrigton. Do tej pory powstało 26 wariantów logo igrzysk. Impreza, według najnowszych szacunków, ma kosztować 6,88 miliarda dolarów, czyli o 1,32 mld więcej niż wcześniej zakładano.

 

 

Spośród sportowców w kreowaniu logo uczestniczyli m.in. sprinterka, sześciokrotna mistrzyni olimpijska Allyson Felix, mistrzyni igrzysk zimowych (2018) w snowboardzie w halfpipe Chloe Kim czy gimnastyczka, trzykrotna złota w wieloboju Gabby Douglas oraz paraolimpijczycy: skoczek w dal Lex Gillette (cztery srebra olimpijskie) i sprinterka Scout Bassett.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieznana historia najstarszego medalu olimpijskiego Japonii

 

- Dynamiczne logo zaprojektowane z myślą o erze cyfrowej, w jakiej żyjemy, jest inspirowane nieskończoną ilością możliwości, różnorodnością, jaką oferuje miasto Los Angeles - podkreślili organizatorzy igrzysk.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie