Przypadek zakażenia koronawirusem w Stomilu Olsztyn

Piłka nożna
Przypadek zakażenia koronawirusem w Stomilu Olsztyn
Fot. PAP
Stomil Olsztyn poinformował o wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z 50 osób znajdujących się na tzw. liście izolacyjnej.

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn poinformował w środę o wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z 50 osób znajdujących się na tzw. liście izolacyjnej. W najbliższym czasie piłkarze mają trenować indywidualnie, a biuro klubu przejdzie na pracę zdalną.

Jak podano w komunikacie opublikowanym w środę na oficjalnej stronie klubu, Stomil Olsztyn informuje, że "u jednej z 50 osób znajdujących się na liście izolacyjnej, wykryto zarażenie wirusem SARS-CoV-2". Na takie listy wpisywani są pracownicy klubu, szkoleniowcy i piłkarze. "Niezwłocznie po uzyskaniu pozytywnego wyniku badań, klub poinformował o tym fakcie Polski Związek Piłki Nożnej oraz właściwą miejscowo Stację Sanitarno-Epidemiologiczną" - napisano.

 

 

Stomil przekazał również, że natychmiast wszczęto procedury wynikające z protokołu medycznego PZPN, przepisów prawa powszechnego oraz zaleceń Sanepidu.

 

"W ciągu najbliższych godzin każda z osób znajdujących się na liście izolacji sportowej zostanie przebadana pod kątem obecności koronawirusa. Do czasu uzyskania wszystkich wyników badań, treningi odbywać się będą indywidualnie a praca biura Stomilu, w miarę możliwości, odbywać się będzie zdalnie" - podał olsztyński klub.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lionel Messi ustalił warunki nowego kontraktu. Na stole 700 mln euro!

 

Jak przekazano w komunikacie, zarażona osoba czuje się dobrze i chorobę przechodzi bezobjawowo.

 

 

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie