Wielkie rugby wraca na stadion Polonii

Inne
Wielkie rugby wraca na stadion Polonii
Fot. Cyfrasport
Na zdjęciu pierwszy, historyczny mecz rugby na stadionie warszawskiej Polonii. W 2009 roku Polska pokonała przy Konwiktorskiej Belgię w ramach eliminacji do Pucharu Świata w Nowej Zelandii

To będzie nie lada gratka dla kibiców rugby z całej Polski. We wrześniu i październiku na stadion warszawskiej Polonii wracają wielkie mecze jajowatą piłką. Mająca ambicje sięgające mistrzostwa Polska warszawska Skra podejmie przy Konwiktorskiej Master Pharm Rugby Łódź oraz Awentę Pogoń Siedlce. Oba spotkania pokaże Polsat Sport Fight.

Polonia to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez rugbistów znanych, polskich, piłkarskich stadionów. Oczywiście dziś dla futbolu nie jest to już obiekt marzeń, ale dla rugby wciąż niemal idealny i już kultowy. Położenie, wielkość, przyjazna dla jajowatej piłki atmosfera – to wszystko sprawiało, że przez lata kibice bardzo chętnie przyjeżdżali na Konwiktorską – głównie na mecze reprezentacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Plan jesiennych transmisji z rugby w Polsacie Sport Fight

 

Wszystko zaczęło się w 2009 i 2010 roku od starć Polska – Belgia w ramach eliminacji do Pucharu Świata oraz Polska – Czechy w ramach rywalizacji Rugby Europe. To były jedne z największych wydarzeń w polskim rugby w ostatnich 30 latach. Na trybunach stadionu podczas meczu z Belgią zasiadł niemal komplet widzów – mimo że godzinę przed rozpoczęciem nad Warszawą przeszło prawdziwe oberwanie chmury.

Tygrys grał w rugby na Polonii

Wśród VIP-ów znaleźli się m.in. prezydent światowej federacji rugby Francuz Bernard Lapasset. Towarzyszył mu sternik europejskiego rugby, również Francuz Jean Claude Baque. Na trybunie dla ważnych gości można było spotkać m.in. ś.p. prezesa PKOl Piotra Nurowskiego czy nieodżałowaną Irenę Szewińską oraz wiele innych gwiazd polskiego sportu – jak choćby mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, czy mistrza świata w boksie Dariusza "Tygrysa" Michalczewskiego.

 

Nurowski, Szewińska i Michalczewski wzięli nawet udział w promocji meczu – pojawili się na konferencji prasowej w hotelu Victoria, gdzie stacjonowała wówczas kadra. „Tygrys” zagrał później w pokazowym meczu rugby, poprzedzającym główne starcie.

 

Boniek zachwycony rugby

Potem było jeszcze wiele innych spotkań. Na Polonii wygrywaliśmy z Mołdawią, Holandią, Szwecją, Czechami, przegrywaliśmy ze Szwajcarią. W meczu z Mołdawią Polaków dopingował Zbigniew Boniek, który dzień później w Cafe Futbol stwierdził, że rugby to rewelacyjna gra.

 

Wykonanie hymnu przez Biało-Czerwonych przed jednym z meczów stało się prawdziwym hitem Internetu. Do dziś w social mediach doczekało się ponad miliona wyświetleń na różnych platformach.

 

 

Słowem – Polonia kojarzyła się polskim kibicom rugby zawsze bardzo dobrze. Na Polonii rozpoczęła się też kolejna ważna historia w polskim rugby. W maju 2018 Orkan Sochaczew rozegrał przy Konwiktorskiej dwa spotkania Ekstraligi – przeciwko Lechii Gdańsk oraz Arce Gdynia. Oba mecze pokazał Polsat Sport Fight i były to pierwsze w historii transmisje live na tym kanale z meczów sezonu regularnego Ekstraligi Rugby.

 

Obecnie trwa trzeci sezon pokazywany już regularnie, co tydzień na antenie Polsatu Sport Fight. Oba mecze, które zostaną rozegrane w we wrześniu i październiku też będą transmitowane. Oba zapowiadają się fascynująco.

 

Skra Warszawa nie ukrywa swych mistrzowskich ambicji w tym sezonie. Po trzech kolejkach jest jedyną obok obrońców tytułu – sopockiego Ogniwa - drużyną, która nie poniosła porażki. Podopieczni Łukasza Nowosza pokonali kolejno Lechię Gdańsk 29:9, Orkana Sochaczew 31:15 oraz Edach Budowlanych Lublin 48:32.

 

Hity w Polsat Sport Fight

W sobotę 19 września o godz. 13 na Polonii zjawi się najlepsza drużyna ostatnich lat, zwycięzca poprzedniego sezonu (zakończonego przez koronawirusa przedwcześnie, bez rozdania medali) Master Pharm Rugby Łódź. Dwa tygodnie później, również w sobotę 3 października Skra podejmie kolejnego ze swych głównych rywali w walce o medale – Awentę Pogoń Siedlce. To spotkanie również zaplanowano na godzinę 13.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak polskie rugby zmieniło się dzięki transmisjom w Polsacie Sport 

 

Lada dzień ruszy internetowa sprzedaż biletów na oba wydarzenia. Chętni powinni się spieszyć. Do obrotu trafi po niespełna tysiąc wejściówek – powód oczywisty – ograniczenia wynikające z przepisów sanitarnych.

 

Z obu spotkań Polsat Sport Fight przeprowadzi transmisje na żywo. Wcześniej – bo już w weekend 12-13 września w tym samym kanale będzie można obejrzeć dwa hitowo zapowiadające się mecze: Ogniwa Sopot z Awentą Pogoń Siedlce (12 września godz. 13), oraz Edach Budowlanych Lublin z Lechią Gdańsk (13 wrześnie godz. 13).

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze