Energa Basket Liga: Asseco Arka Gdynia - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
Energa Basket Liga: Asseco Arka Gdynia - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport
Fot. PAP
Victor Rudd i Josip Sobin spróbują poprowadzić swój zespół do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Przed nami kolejny hit Energa Basket Ligi. W meczu drugiej kolejki zmierzą się Asseco Arka Gdynia i Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Drużyna z Ostrowa chce wziąć rewanż po ostatniej porażce z Anwilem, z kolei dla gdynian będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski w czwartek od 17:30 w Polsacie Sport.

To będzie pierwsze spotkanie Asseco Arki w tym sezonie. Początkowo zaplanowany mecz pierwszej kolejki z udziałem drużyny w obecnym sezonie został przełożony, więc dopiero teraz będzie mogła pokazać swoje możliwości. W jakim składzie? To nie do końca jest pewne - w ostatnich sparingach przed rozgrywkami zabrakło bowiem dwóch doświadczonych graczy, Filipa Dylewicza i Krzysztofa Szubargi. Arged BMSlam Stal z kolei ma za sobą pierwszy mecz - grając w Hali Mistrzów musiała uznać wyższość Anwilu Włocławek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sezon zasadniczy Pucharu Europy przełożony na styczeń z powodu pandemii

 

Gdynianie wracają do projektu sprzed kilku lat i postawili na zupełnie polski skład. W zespole ponownie zagrają Przemysław Żołnierewicz oraz Mikołaj Witliński - można spodziewać się, że w bardzo ważnych rolach. Ponadto kluczową postacią będzie Adam Hrycaniuk, który może mieć też istotną funkcję w ataku. W drużynie trenera Przemysława Frasunkiewicza zagra również Igor Wadowski. Dla niego to duża szansa na spore minuty i możliwość pokazania się w zespole walczącym o play-off.

 

Arged BMSlam Stal to przede wszystkim zawodnicy zagraniczni i to o bardzo znanych nazwiskach. Jednym z liderów może być James Florence, który całkiem niedawno zdobywał w Gdyni brązowe medale. Ponadto w składzie są Taurean Green, Josip Sobin, Victor Rudd, Chris Smith czy były MVP ligi, Shawn King. Wszyscy są niezwykle doświadczeni i mogą w pojedynkę decydować o losach poszczególnych spotkań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze zwycięstwo Pszczółki Startu. Polski Cukier Toruń znów uległ

 

- Zespół z Ostrowa ma w składzie wiele gwiazd, które przy dobrej dyspozycji będą bardzo trudne do zatrzymania. Dodatkowo zawodnicy zostali podrażnieni wysoką porażką w pierwszym meczu we Włocławku, więc na pewno zaczną bardzo agresywnie, narzucając swoje warunki gry - mówi trener Przemysław Frasunkiewicz. 

 

Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski w czwartek od 17:30 w Polsacie Sport.

PI, Polsat Sport, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze