Jak zapamiętamy Gamrota i Khalidov vs Szymański, czyli za kulisami KSW 54

Sporty walki
Jak zapamiętamy Gamrota i Khalidov vs Szymański, czyli za kulisami KSW 54
fot. Polsat Sport

Za nami gala KSW 54. Dla wielu fanów MMA w Polsce to na pewno smutne wydarzenie, gdyż z największą polską organizacją najprawdopodobniej pożegnał się Mateusz Gamrot (17-0, 1 NC, 5 KO, 4 SUB). Kamera Polsatu Sport zajrzała za kulisy KSW 54. Oto efekty.

KSW 54 była drugą w odstępie 6 tygodni galą największej polskiej organizacji MMA. Oczywiście, z racji na pandemię koronawirusa musiała się ona odbyć w kameralnych warunkach. Minimalna liczba ludzi na widowni i zachowanie zasad bezpieczeństwa - do tego już powoli zaczynamy się przyzwyczajać.
 
Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to fani mogli zobaczyć osiem pojedynków. Daniem głównym było starcie Mateusza Gamrota z Marianem Ziółkowskim (21-8-1, 1 NC, 5 KO, 12 SUB). "Gamer" tą walką najprawdopodobniej zakończył swoją przygodę z KSW. Zawodnik trenujący w Poznaniu wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Po gali przyznał, że nie czuł się najlepiej i nie jest zadowolony ze swojego występu.
 
 
Gamrot w KSW spędził siedem lat. Stoczył 14 pojedynków, wygrał 13, a jedna jego walka uznana została, jako "No Contest". Podczas gali zapytaliśmy różnych zawodników oraz osoby ze świata MMA, co myślą o "Gamerze". Jednym słowem miały opisać tego zawodnika. Padały różne określenia m.in. champ, niepokonany, wspaniały, rosnąca legenda, zawodnik kompletny. Sam zainteresowany całą swoją przygodę w KSW opisał słowami "ciężka praca i determinacja".
 
 
Za kulisami KSW 54 spotkaliśmy m.in. Mameda Khalidova (34-7-2, 14 KO, 16 SUB), który był w świetnym humorze. W rozmowie z nim przeszkodził Roman Szymański (13-5, 2 KO, 3 SUB), który przed naszą kamerą wyzwał na pojedynek zawodnika z Olsztyna. - Catchweight 95 czy 98 kg - przedrzeźniali się obaj panowie. Oczywiście wszystko miało żartobliwy charakter.
 
 
Ponadto dowiedzieliśmy się również, jakie danie było kluczem do sukcesu Izu Ugonoha (1-0, 1 KO), zobaczyliśmy drogę Quentina Domingosa (4-2, 1 NC, 4 KO) z klatki do karetki, a także poznaliśmy zawodnika, którego Gamrot namaścił, jako swojego następcę.
 
To i wiele więcej w materiale zza kulis KSW 54.
Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze