Pierwszy przypadek koronawirusa w Bayernie Monachium. Zakażony młody piłkarz

Piłka nożna
Pierwszy przypadek koronawirusa w Bayernie Monachium. Zakażony młody piłkarz
Fot. PAP
Fot. PAP

Bayern Monachium poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w klubie. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskał jeden z piłkarzy drużyny U-23. W związku ze stwierdzeniem zakażenia najbliższy mecz tej drużyny został przełożony.

"Piłkarz z drużyny Bayernu Monachium U-23 uzyskał w tym tygodniu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i spędzi 14 dni na kwarantannie" - poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Bayernu Monachium.

 

Klub nie ujawnił imienia i nazwiska zakażonego zawodnika. W związku z przypadkiem koronawirusa plan treningowy drużyny został zmieniony, a wszyscy zawodnicy zespołu w najbliższym czasie będą trenować osobno.

 

ZOBACZ TAKŻE: Philippe Coutinho żegna się z Bayernem i wraca do Barcelony

 

"Sprawa została zgłoszona do departamentu zdrowia, z którym FC Bayern ściśle współpracuje od początku pandemii. Wszyscy zawodnicy U-23 będą trenować indywidualnie do momentu przeprowadzenia kolejnych testów, które zaplanowano w piątek. W zależności od ich wyników podejmiemy kolejne decyzje w porozumieniu z ekspertami z wydziału zdrowia" - dodano w komunikacie.

 

W związku z zaistniałą sytuacją odwołano towarzyski mecz drużyny Bayernu U-23 z RB Salzburg, który miał odbyć się w piątek. Koronawirus u jednego z zawodników zespołu U-23 nie ma jednak żadnego wpływu na sytuację pierwszej drużyny klubu z Bawarii. Piłkarze Bayernu, którzy niedawno triumfowali w Lidze Mistrzów, dostali wolne aż do 7 września.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze