Prezydent Olympique Lyon wściekły na Ligue 1. Chce ogromnego odszkodowania

Piłka nożna
Prezydent Olympique Lyon wściekły na Ligue 1. Chce ogromnego odszkodowania
fot. PAP
Prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas.

Olympique Lyon domaga się odszkodowania od władz Ligue 1 za przedwczesne przerwanie rozgrywek krajowych. W ten sposób ekipa Rudiego Garcii straciła szansę na udział w przyszłorocznych pucharach.

Wybuch pandemii koronawirusa doprowadził do przerwania francuskich rozgrywek, podobnie jak większość zmagań sportowych na świecie. Ekipy Ligue 1 do gry powróciły w lipcu, jednak brały udział wyłącznie w meczach towarzyskich, bo... tak zadecydowały władze ligi. Rozgrywki krajowe zostały zakończone. Jednocześnie Niemcy, Hiszpanie, Anglicy i Włosi dokończyli swój sezon.

 

Ta decyzja wzbudziła ogromne rozdrażnienie u prezydenta Olympique Lyon, bo zespół stracił szansę na udział w przyszłorocznych pucharach.

 

- Do końca było dziesięć kolejek, a w grę wchodziło jeszcze 30 punktów. Odwołanie rozgrywek jest absolutnym skandalem. To głęboka niesprawiedliwość i nie wybaczę im tego. Nasze serca codziennie krwawią – wyrażał swoje wzburzenie Jean-Michel Aulas.

 

Jak poinformował francuski ”Le Parisien”, tegoroczny półfinalista Ligi Mistrzów zażądał 117,7 mln odszkodowania euro od ligi.

 

Zobacz także: Tak długiej przerwy reprezentacja Polski nie miała od prawie 70 lat

 

W ten sposób ekipa Garcii ukończył zmagania na 7. miejscu, tracąc zaledwie punkt do pozycji premiowanej grą w pucharach. To oznacza, że w kolejnym sezonie drużyna z Lyonu może wziął udział wyłącznie w zmaganiach krajowych.

 

Rewelacji tegorocznej Ligi Mistrzów w awansie do przyszłorocznych pucharów nie pomogły dwa ostatnie turnieje rozgrywane w lecie. W finale Pucharu Ligi Francuskiej ulegli bowiem Paris Saint-Germain, a w półfinale LM zespół z Francji wyeliminował zespół Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie