Diamentowa Liga w Lozannie. Szansa polskich biegaczek. Transmisja w Polsacie Sport News

Inne
Diamentowa Liga w Lozannie. Szansa polskich biegaczek. Transmisja w Polsacie Sport News
Iga Baumgart-Witan to faworytka piątkowego wyścigu

Od 2 września w Lozannie trwa cykl Diamentowej Ligi. W piątek odbędzie się trzeci dzień zawodów, w którym zobaczymy też zmagania Polskich zawodników. Polskie biegaczki – Iga Baumgart-Witan oraz Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka wezmą udział w biegu na 400 metrów. Transmisja w Polsacie Sport News.

Piątkowe zmagania będą pierwszymi w historii rozgrywek, gdy w jednym biegu na 400 metrów wystąpią dwie reprezentantki Polski. Będą nimi Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (61. pozycja w światowym rankingu) oraz Iga Baumgart-Witan (11. pozycja w światowym rankingu), które mają za sobą bardzo dobre wyniki w mistrzostwach Polski. Wynik Wyciszkiewicz to 52.26, a lepszy wśród uczestniczek piątkowego biegu miała tylko… Iga Baumgart, która przebiegła 400 metrów w czasie 52.14.

 

Największą rywalką do zwycięstwa będzie dla Polek Słowenka Anita Horvat. Z powodu ograniczeń budżetowych do Belgii nie przyjechali zawodnicy ze światowej czołówki.

 

W czwartek w Lozannie odbyły się też zawody skoku o tyczce. Zwycięzcą został Szwed Armand Duplantis, a jedyny z Polaków w stawce - Paweł Wojciechowski uzyskał 5,62 i zajął ósme miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyczne MŚ Juniorów 2022 w kolumbijskim Cali

 

Na piątkowym mityngu odbędą się zmagania w 11 kategoriach. Oprócz biegu na 400 metrów kobiety staną w szranki w biegu przez płotki kobiet na 100 metrów, biegu na 100, i 1000 metrów oraz biegu godzinnym. Poza tym zmierzą się też w skoku wzwyż.

 

Mężczyźni powalczą o triumf w wyścigu na 100 metrów na wózkach inwalidzkich, biegu na 200 i 1500 metrów, a także skoku o tyczce i biegu godzinnym.

 

Mityng Diamentowej Ligi w Brukseli odbędzie się bez udziału publiczności. Rząd Belgii nie wydał pozwolenia na obecność kibiców, ale decyzja organizatorów o pustych trybunach została wydana już w lipcu.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie o 20:30 w Polsacie Sport News.

Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie