EBL: WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PLK
WKS Śląsk Wrocław i Stelmet Enea BC Zielona Góra pierwsze mecze wygrały. W piątek któraś z drużyn zaliczy pierwszą porażkę

WKS Śląsk podejmie Stelmet Enea BC Zielona Góra w meczu drugiej kolejki Energa Basket Ligi. Oba zespoły mają na koncie po jednym zwycięstwie. Na inaugurację wrocławianie pokonali u siebie Enea Astorię Bydgoszcz, mistrzowie Polski na wyjeździe wygrali z Treflem Sopot. Po piątkowym starciu jedna z ekip będzie musiał dopisać sobie porażkę. Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra w Polsacie Sport Extra od 17:30.

Wrocławianie w swoim pierwszym meczu pokazali szeroki skład i dobrą formę. Ekipa trenera Olivera Vidina bez większych problemów pokonała Enea Astorię 90:66. Szkoleniowiec chętnie korzystał z młodych zawodników z ławki rezerwowych i to się opłaciło. Stelmet Enea z kolei wygrał Treflem 76:71, jednak nie był to dla zielonogórzan łatwy sprawdzian.

 

Do treningów we Wrocławiu wrócił już Aleksander Dziewa, co jeszcze bardziej zwiększy możliwości rotacji pod koszami. Dodatkowo, klub pozyskał nowego zawodnika - Ivana Ramljaka. Jeśli dodamy do tego takich graczy jak Garrett Nevels, Elijah Stewart (warto obejrzeć jego efektowne bloki) oraz Akos Keller, to dostajemy obraz bardzo silnej drużyny. Za rozgrywanie będzie odpowiedzialny Strahinja Jovanović - Serb już na inaugurację udowodnił, że może być jednym z liderów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Drugie zwycięstwo GTK Gliwice. Enea Astoria drugi raz pokonana

 

Stelmet Enea może liczyć na zadziorność i waleczność Marcela Ponitki, który w tym sezonie będzie miał jeszcze ważniejszą rolę niż w poprzednim. Ciekawym zawodnikiem jest Gabriel Lundberg - rozgrywający z Danii w dotychczasowych meczach nie pokazał jeszcze jednak pełni swojego potencjału. Geoffrey Groselle oraz Blake Reynolds to naprawdę ciekawie uzupełniający się podkoszowi, którzy mogą być problemem dla wszystkich graczy na tych pozycjach w EBL.

 

ZOBACZ TAKŻE: Asseco Arka Gdynia pokonała Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

 

- Stelmet Enea ma podobną charakterystykę, jak w poprzednim sezonie. Napór na piłkę, bardzo agresywna obrona, w ataku wykorzystywanie potencjału poszczególnych zawodników, z ukierunkowaniem gry pod kosz. Znakiem charakterystycznym jest więc bardzo mocna obrona i konsekwencja w ataku - mówi drugi trener WKS Śląska, Marcin Grygowicz.

 

Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra w Polsacie Sport Extra od 17:30.

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie