Eliminacje ME U-21: Piłkarski nokaut w Estonii. Polacy rozbili rywali

Piłkarski nokaut w Estonii. Polska na pozycji lidera.

Młodzieżowi reprezentanci rozbili 6:0 drużynę z Estonii w meczu eliminacyjnym Euro U-21. Biało-Czerwoni umocnili się na pozycji wicelidera, jednak do Rosji znajdującej się na szczycie tabeli wciąż tracą cztery punkty - Sborna pokonała z kolei ekipę Bułgarów.

To było szóste grupowe spotkanie podopiecznych Czesława Michniewicza i jednocześnie drugie przeciwko reprezentacji Estonii. W pierwszym starciu Biało-Czerwoni rozbili rywali 4:0, a na listę strzelców wpisali się Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek.

W ostatnim meczu eliminacyjnym piłkarze przegrali 0:3 z drużyną z Bułgarii, jednak w piątek udało im się zrehabilitować i to z nawiązką.

Polacy od samego początku ruszyli do ofensywy i prowadzenie objęli już w 4. minucie! Autorem gola był 19-letni Mateusz Bogusz, na co dzień pomocnik Leeds. Poprawić wynik próbowali także Płacheta i Kamil Piątkowski, jednak bez rezultatu. Ta sztuka w 15. minucie udała się w końcu Patrykowi Klimali, który wcześniej musiał przedrzeć się przez pole karne rywali. Biało-Czerwoni bez żadnych problemów kontrolowali przebieg spotkania, w przeciwieństwie do Estończyków, którzy prezentowali się fatalnie. Na krótko przed końcem pierwszej połowy świetną indywidualną akcją popisał się Jakub Kamiński, który niemal od połowy boiska biegł z piłką w kierunku bramki rywali i ostatecznie posłał ją do siatki. Było już 3:0.

Po przerwie nie trzeba było długo czekać na powiększenie przewagi w wykonaniu Biało-Czerwonych. Najpierw strzelał Sebastian Kowalczyk, jednak próba została zablokowana. Powracającą piłkę szybko przechwycił świeżo upieczony zawodnik Augbsurga Robert Gumny, poprawiając wynik. Rywale byli bezradni wobec umiejętności podopiecznych Michniewicza. A ci kilka minut później zanotowali kolejną bramkę na koncie, po raz kolejny w wykonaniu Bogusza. Kilkanaście minut później - następną, za sprawą Pawła Tomczyka. To był piłkarski nokaut.

To nie koniec emocji związanych z eliminacjami Euro U-21 dla Biało-Czerwonych. W najbliższy wtorek zawodnicy Michniewicza rozegrają spotkanie z liderem tabeli, reprezentacją Rosji.

Estonia - Polska 0:6 (0:3)

Bramki: Mateusz Bogusz 4, 58, Patryk Klimala 15, Jakub Kamiński 34, Robert Gumny 47, Paweł Tomczyk 81

Sędzia: Petri Viljanen (Finlandia).