Fortuna 1 Liga: Świetny mecz w Gdyni! Arka wygrała grając w "dziesiątkę"

Gola na wagę zwycięstwa dla Arki zdobył Mateusz Młyński.

Arka Gdynia pokonała 3:2 Puszczę Niepołomicę w pierwszym meczu drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. Od 74. minuty podopieczni Ireneusza Mamrota grali w osłabieniu. Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Juliusz Letniowski.

Jako pierwsi dogodną sytuację do strzelenia gola stworzyli sobie piłkarze Puszczy. W 11. minucie Jakub Bartosz mógł wykorzystać błąd w defensywie gdynian. Były zawodnik Wisły Kraków przegrał jednak pojedynek z Danielem Kajzerem. Minutę później po drugiej stronie boiska bliski otworzenia wyniku był Mateusz Młyński, lecz jego strzał wylądował w bocznej siatce bramki Mateusza Górskiego.

Później przez długi czas przeważali gdynianie, ale brakowało im skuteczności w działaniach ofensywnych. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona meczu zakończy się wynikiem bezbramkowym, w 45. minucie sfaulowany w polu karnym został Adam Danch. Do "jedenastki" podszedł Juliusz Letniowski. Wypożyczony z Lecha Poznań pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny. "Arkowcy" zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zaatakowali piłkarze z Niepołomic. Lewą stroną popędził Hubert Tomalski, po czym zagrał w pole karne, tam nieznacznie z piłką minął się Jewhen Radionow. Był to początek odważniejszych działań ofensywnych podopiecznych Tomasza Tułacza. Gracze z Małopolski dopięli swego w 56. minucie gry. Wówczas znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Tomalski. Futbolówka po jego strzale trafiła w okienko bramki Kajzera.

Remis utrzymał się przez zaledwie siedem minut. W 63. minucie gry na bramkę Puszczy uderzał Letniowski, lecz jego strzał został zablokowany. Następnie piłka ponownie trafiła pod nogi 22-latka, który zagrał do Macieja Jankowskiego. Napastnik Arki skierował piłkę do pustej bramki. Gdynianie po raz drugi w tym meczu objęli prowadzenie.

W 74. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska wyleciał Letniowski. Warto wspomnieć, że pierwsze napomnienie pomocnik Arki otrzymał zaledwie cztery minuty wcześniej. Gospodarze musieli kończyć mecz w osłabieniu.

Grę w przewadze wykorzystali zawodnicy Puszczy. W 77. minucie do wyrównania strzałem głową doprowadził Radionow. Dwie minuty później odpowiedziała jednak Arka. Piłkę ze skrzydła do siatki posłał Młyński. Było 3:2 dla grających w "dziesiątkę" podopiecznych trenera Mamrota.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Gracze Arki wygrali mimo gry w osłabieniu. Gdynianie po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów. Puszcza zaczęła sezon od dwóch porażek.

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0)
Bramki: Juliusz Letniowski 45 (k), Maciej Jankowski 63, Mateusz Młyński 79 - Hubert Tomalski 56, Jewhen Radionow 77

Arka: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Bartosz Kwiecień, Adam Danch, Adam Marciniak - Kamil Mazek (61, Artur Siemaszko), Adam Deja, Szymon Drewniak, Juliusz Letniowski, Mateusz Młyński -Maciej Jankowski (78, Rafał Wolsztyński).

Puszcza: Mateusz Górski - Erik Čikoš, Michał Czarny (46, Michał Mikołajczyk), Marcin Stefanik, Mateusz Bartków - Jakub Bartosz (46, Bartosz Żurek), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michal Klec (75, Łukasz Spławski), Hubert Tomalski - Jewhen Radionow.