ME w piłce ręcznej: Kolejne ograniczenia z powodu pandemii

Piłka ręczna
ME w piłce ręcznej: Kolejne ograniczenia z powodu pandemii
fot. Cyfrasport
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w dniach 3-20 grudnia z ograniczeniami.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w dniach 3-20 grudnia, których gospodarzami są Norwegia i Dania zostaną znacznie ograniczone geograficznie z powodu pandemii koronawirusa. W każdym z tych krajów mecze odbędą się tylko w jednym mieście.

"W Norwegii mecze miały być rozgrywane w Trondheim, Stavanger i Baerum pod Oslo lecz teraz w grę wchodzi tylko jedna lokalizacja, o której zadecydujemy w najbliższym czasie, być może już za tydzień” - powiedział sekretarz generalny norweskiej federacji piłki ręcznej Erik Langerud.

 

Dodał że w Danii gospodarzami rozgrywek miały być Herning i Fredrikshavn, lecz też będzie to tylko jedno z tych miast pod warunkiem, że Dania się nie wycofa się z organizacji ME. Powodem jest decyzja o pustych trybunach lub małej grupie publiczności 200-500 osób.

 

Duńska federacja wielokrotnie zwracała się do ministerstwo kultury i sportu o wystawienie gwarancji finansowej i pokrycie strat z braku sprzedaży biletów, ale jeszcze nie otrzymała decyzji.

 

CZYTAJ TEŻ: PGNiG Superliga mężczyzn: Rusza nowy sezon z nowymi zasadami

 

Rząd Norwegii z kolei zapewnił, że pokryje takie straty w swoim kraju, co najmniej trzy miliony euro.

 

Pierwszym meczem turnieju będzie spotkanie Norweżek z Polkami, które według miejscowych mediów będzie szczególnie ciekawe, ponieważ trenerem polskiej drużyny jest Norweg Arne Senstad.

 

Biało-czerwone miały grać w Trondheim, a ich przeciwniczkami w grupie D, oprócz ekipy gospodarzy, będą także wyżej notowane drużyny Rumunii i Niemiec. W turnieju finałowym zagra 16 zespołów.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze