PlusLiga: Mecz Asseco Resovii Rzeszów z Treflem Gdańsk przełożony

Siatkówka
PlusLiga: Mecz Asseco Resovii Rzeszów z Treflem Gdańsk przełożony
fot. Cyfrasport
Mecz Asseco Resovii Rzeszów z Treflem Gdańsk został przełożony.

Mecz pierwszej kolejki nowego sezonu PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Treflem Gdańsk nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Gdańskie Lwy wnioskowały o przesunięcie spotkania.

Starcie zespołu z Rzeszowa i ekipy z Gdańska miało odbyć się 13 września na Podpromiu. Mecz został jednak przełożony na prośbę gości. "Zarząd PLS dziękuje za zrozumienie trudnej sytuacji gdańskich Lwów" – napisał Kamil Składowski, Dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.

 

Zobacz także: Trefl Gdańsk wreszcie gra w komplecie

 

Chodzi oczywiście o zdarzenia z ostatnich tygodni i serię zakażeń koronawirusem w ekipie Michała Winiarskiego. Wszystko zaczęło się pod koniec lipca, kiedy w zespole wykryto pierwszy pozytywny przypadek. Potem ruszyła lawina. Kolejni siatkarze lądowali na kwarantannie, a o treningach musieli po prostu zapomnieć. Dopiero na początku września spotkali się w komplecie na boisku, co oznacza, że stracili ponad miesiąc przygotowań. W związku z tym wnioskowali o możliwość późniejszej inauguracji sezonu.

 

Istnieje prawdopodobieństwo, że przesunięcie spotkania pierwszej kolejki to nie koniec zmian. Trefl już wcześniej zwrócił się z prośbą o przełożenie dwóch meczów, w tym kolejnego, przeciwko drużynie z Radomia zaplanowanego na 20 września.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie