Rajdowe MŚ: Sebastien Ogier i Esapekka Lappi prowadzą w Estonii

Moto
Rajdowe MŚ: Sebastien Ogier i Esapekka Lappi prowadzą w Estonii
fot. PAP
Rajdowe MŚ: Sebastien Ogier i Esapekka Lappi prowadzą w Estonii.

Francuz Sebastien Ogier (Toyota) i Fin Esapekka Lappi (Ford Fiesta) wygrali w Tartu supeoes rozpoczynający Rajd Estonii, pierwszą po prawie półrocznej przerwie eliminację mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia) zajął 20. miejsce, a piąte w klasie WRC3.

Ogier i Lappi przejechali odcinek długości 1,28 km w identycznym czasie 1.17,0. Trzeci, ze stratą 0,1 s, był faworyt gospodarzy i obrońca tytułu mistrza świata Ott Tanak (Hyundai i20).

 

Kajetanowicz stracił do dwóch zwycięzców 2,4 s.

 

Zobacz także: Rajdowe Mistrzostwa Europy: Runda na Azorach odwołana

 

Rajd Estonii, który potrwa do niedzieli, po raz pierwszy znalazł się w programie mistrzostw świata i jest pierwszą imprezą tej rangi po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po raz ostatni kierowcy ścigali się w połowie marca w Meksyku.

 

Do tej pory odbyły się trzy rundy MŚ. Rajd Estonii jest czwartą, a kolejne zaplanowano w Turcji (18-20 września), we Włoszech (na Sardynii 8-11 października) i w Belgii (19-22 listopada).

 

W klasyfikacji generalnej MŚ prowadzi Ogier - 62 pkt, przed Brytyjczykiem Elfynem Evansem - 54, a trzecie miejsce zajmuje Belg Thierry Neuville - 42 pkt.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze