Serena Williams awansowała do trzeciej rundy US Open

Tenis
Serena Williams awansowała do trzeciej rundy US Open
Fot. PAP
Rozstawiona z "trójką" Amerykanka Serena Williams pokonała Rosjankę Margaritę Gasparian.

Rozstawiona z "trójką" Amerykanka Serena Williams pokonała Rosjankę Margaritę Gasparian 6:2, 6:4 w 2. rundzie US Open. Sześciokrotna triumfatorka tego turnieju walczy o zdobycie 24. tytułu wielkoszlemowego i wyrównanie rekordu wszech czasów Australijki Margaret Court.

Williams grała z Gasparian po raz trzeci w karierze i odniosła trzecie zwycięstwo. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Sloan Stephens, która wygrała US Open w 2017 roku.

 

"Czuję się, jakbym każdego dnia wyruszała w nową podróż. To bardzo przyjemne uczucie, bo mam wrażenie, że zmierzam we właściwym kierunku" - powiedziała Williams, która śrubuje rekord wygranych meczów w US Open. To było jej 103. zwycięstwo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cwetana Pironkowa: Wygranie meczu nie jest już dla mnie sprawą życia i śmierci. 

 

Amerykanka od trzech lat czeka na upragniony 24. triumf w imprezie wielkoszlemowej. Odkąd wróciła do gry po przerwie macierzyńskiej wiosną 2017 roku, czterokrotnie dotarła do finału zawodów tej rangi (w tym dwukrotnie w Nowym Jorku), ale za każdym musiała uznać wyższość rywalek. Niektóre media sugerują, że to ostatnia jej próba wyrównania osiągnięcia Court.

 

Na kortach twardych Flushing Meadows słynna Amerykanka triumfowała w latach: 1999, 2002, 2008, 2012-14. O siódmy sukces powinno być jej - przynajmniej teoretycznie - o tyle łatwiej, że z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa z udziału w turnieju zrezygnowało aż sześć z ośmiu czołowych tenisistek.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze