EBL: Udany finisz Trefla i zwycięstwo nad PGE Spójnią

Trefl Sopot pokonał PGE Spójnię Stargard 91:81.

Ostatnia kwarta sobotniego meczu Energa Basket Ligi należała do Trefla! Sopocianie pokonali PGE Spójnię 91:81.

Trafienia z dystansu Karola Gruszeckiego i Łukasza Kolendy pozwoliły gospodarzom prowadzić na początku 7:2. PGE Spójnia przyspieszała i błyskawicznie odrabiała te straty. Atak napędzali Wayne Blackshear oraz Filip Matczak, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Ostatecznie dzięki trafieniu Dominika Olejniczaka po 10 minutach był remis - po 21. W drugiej kwarcie Trefl był stroną przeważającą, głównie dzięki Kolendzie, który był niebezpieczny w ataku, a w dodatku świetnie dogrywał do kolegów. Po późniejszej trójce Dariousa Motena sopocianie uciekali nawet na 10 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:40.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Jacka Winnickiego goniła wynik. Po kolejnych akcjach Mateusza Kostrzewskiego i trójce Filipa Matczaka goście wyszli nawet na prowadzenie. Trefl miał spore problemy z konstruowaniem ofensywy, pozostawiając rywalom spore możliwości. Kolejne akcje Młynarskiego oraz Matczaka sprawiły, że po 30 minutach było 67:62. W kolejnej części gry zespół trenera Marcina Stefańskiego odrabiał straty, a dzięki rzucie z dystansu Motena wracał na prowadzenie. Lepiej prezentował się też TJ Haws, a ciągle skuteczny był też Gruszecki. Stargardzianie nie byli w stanie na to efektywnie odpowiedzieć. Ostatecznie Trefl zwyciężył 91:81.

Najlepszym graczem gospodarzy był Karol Gruszecki z 21 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Matczak z 18 punktami, 6 zbiórkami oraz 4 asystami.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 91:81 (21:21, 28:19, 13:27, 29:14)

Punkty:

Trefl Sopot: Karol Gruszecki 21, Łukasz Kolenda 15, Darious Moten 13, Paweł Leończyk 13, Dominik Olejniczak 11, Tyson Jay Haws 11, Martynas Paliukenas 6, Witalij Kowalenko 1, Daniel Ziółkowski 0, Patryk Pułkotycki 0, Łukasz Klawa 0, Sebastian Rompa 0

PGE Spójnia Stargard: Filip Matczak 18, Mateusz Kostrzewski 13, Tomasz Śnieg 10, Ricky Tarrant 9, Wyne Blackshear 9, Baylee Steele 8, Omari Gudul 7, Kacper Młynarski 7, Szymon Walczak 0, Filip Siewruk 0

W załączonych materiałach wideo wypowiedzi zawodników obu drużyn.