Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Bełchatowie! GKS wygrał z Miedzią

GKS Bełchatów sięgnął po komplet punktów.

GKS Bełchatów pokonał 1:0 Miedź Legnica w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę trzech punktów na początku drugiej połowy strzelił Łukasz Wroński.

W pierwszej części meczu przewagę mieli przyjezdni. Ekipa z Dolnego Śląska miała inicjatywę i kontrolowała boiskowe wydarzenia, a gospodarze szukali swoich szans w kontratakach. Swojej sytuacji do strzelenia gola szukał między innymi Kamil Zapolnik, ale bez powodzenia. Do przerwy kibice na stadionie w Bełchatowie nie zobaczyli bramek.

Choć przewagę mieli piłkarze prowadzeni przez Jarosława Skrobacza, na prowadzenie wyszli gospodarze. W 55. minucie Wroński popisał się efektownym lobem i strzelił gola na 1:0. Choć w kolejnych minutach ekipa z Legnicy dążyła do wyrównania, piłkarzom Miedzi nie udało się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Pawła Lenarcika. GKS zdobył komplet punktów i dzięki temu ma na swoim koncie... jedno oczko. Wszystko ze względu na to, że sezon rozpoczął z ujemnym dorobkiem punktowym (-2 punkty).

W poprzednim sezonie GKS i Miedź mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W Bełchatowie padł remis 1:1, a w Legnicy gospodarze wygrali 3:0, strzelając trzy gole w ciągu pięciu minut w pierwszej połowie.

GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramki: Wroński 55'