Superpuchar Polski: Grupa Azoty ZAKSA drugim finalistą!

ZAKSA zemeldowała się w finale Superpucharu Polski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (18-25, 25:23, 25:21, 25:). Tym samym podopieczni Nikoli Grbicia awansowali do finału Superpucharu Polski, w którym zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W końcu Resovii udało się odskoczyć na trzy punkty przy stanie 18:15. Chwilę później gracze z Rzeszowa powiększyli przewagę do sześciu oczek. Gdy podopieczni Alberto Giulianiego mieli pierwszą piłkę setową, ZAKSA miała na koncie 17 punktów. Ostatecznie Resovia wygrała pierwsze starcie 25:18.

Druga partia od początku do końca była bardzo wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną rzeszowianie zeszli z jednopunktowym prowadzeniem, zaś na drugą z dwupunktowym. Wreszcie przy stanie 18:17 na prowadzenie wyszła ZAKSA. Do końca seta zawodnicy Nikoli Grbicia utrzymali przewagę nad przeciwnikami i wygrali 25:23.

Trzecią odsłonę kapitalnie rozpoczęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu. W pewnym momencie przewaga graczy ZAKSY wyniosła sześć oczek. Siatkarzom Resovii udało się zniwelować stratę do jednego punktu przy stanie 14:13 dla ZAKSY. Później zawodnicy z Rzeszowa ponownie odskoczyli rywalom. Znowu uzyskali sześciopunktową przewagę przy stanie 21:16. Po raz kolejny jednak Resovia dogoniła zespół z Kędzierzyna-Koźla. Nagle zrobiło się tylko 22:21 dla ZAKSY. Od tego momentu do końca partii punktowali już tylko siatkarze trenera Grbicia, którzy wygrali 25:21.

Na początku czwartego seta oba zespoły wymieniały punkt za punkt. Gdy przy wyniku 6:6 ZAKSA zdobyła siódmy punkt, rozpoczęła się pełna dominacja graczy z Kedzierzyna-Koźla. Od tamtego momentu zdobyli siedem punktów i oddalili się od Resovii na bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca seta. Ostatnia partia w tym spotkaniu zakończyła się wynikiem 25:14.

W finale Superpucharu Polski rywalami siatkarzy ZAKSY będą zawodnicy PGE Skry Bełchatów, którzy okazali się lepsi od Jastrzębskiego Węgla.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (18:25, 25:23, 25:21, 25:14)