Superpuchar Polski: PGE Skra Bełchatów pierwszym finalistą

Skra Bełchatów awansowała do finału Superpucharu Polski. Dziewięciokrotni mistrzowie kraju pokonali 3:0 (29:27, 25:23, 28:26) ekipę Jastrzębskiego Węgla.

Pierwszy set do samego końca był bardzo wyrównany, mimo że początek należał do siatkarzy Skry. W pewnym momencie podopieczni trenera Gogola wyszli nawet na pięciopunktowe prowadzenie. W końcówce gracze z Jastrzębia-Zdroju zdołali doskoczyć do rywali i doprowadzić do remisu 20:20. Ostatecznie set został rozstrzygnięty na przewagi. Lepsi okazali się bełchatowianie, którzy wygrali 29:27.

W kolejnej partii do drugiej przerwy technicznej rywalizacja także była zacięta. Przy stanie 19-17 Skra zdobyła cztery punkty z rzędu i wyszła na prowadzenie 23-17. Kiedy wydawało się, że siatkarze z Bełchatowa spokojnie wywalczą zwycięstwo w tym secie, zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zanotowali pięciopunktową serię i doprowadzili do wyniku 23-22. To jednak nie wystarczyło do triumfu w secie. Siatkarze Skry wygrali 25-23, a autorem decydującego ataku był Norbert Huber.

W trzeciej odsłonie na drugą przerwę techniczną bełchatowianie zeszli z trzypunktowym prowadzeniem. Później podopieczni Luke'a Reynoldsa doprowadzili do remisu 18:18. Od tamtej pory mecz był bardzo wyrównany, a rezultat balansował w okolicach remisu. Wkrótce stało się jasne, że set rozstrzygnie się na przewagi. Ostatecznie Skra wygrała 28:26. W ostatniej akcji meczu dobrym blokiem popisał się Milad Ebadipour.

MVP meczu został Milan Katić. W drugim półfinale Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (29:27, 25:23, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Wiśniewski, Kampa, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Al Hachdadi, Tervaportti

PGE Skra Bełchatów: Katić, Petković, Huber, Ebadipour, Łomacz, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Sawicki