EBL: King Szczecin pokonał Polski Cukier Toruń. Były wielkie emocje

Koszykarze ze Szczecina wygrali drugi mecz w sezonie. Ich rywale ponieśli drugą porażkę

King Szczecin, grając bez Pawła Kikowskiego, świetnie rozpoczyna sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi. Tym razem pokonał Polski Cukier Toruń 74:71. Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Schenk z 17 punktami i 4 asystami. Aaron Cel zdobył dla gości 24 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty. W pierwszej kolejce szczecinianie byli lepsi od MKS-u Dąbrowa Górnicza, a torunianie ulegli GTK Gliwice.

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy mogli liczyć na przechwyty i skuteczne kontry Mateusza Zębskiego. Aaron Cel i Bartosz Diduszko starali się na to odpowiadać, ale nie było to dla nich łatwe. King starał się kontrolować sytuację, a po rzutach wolnych Dominika Wilczka było 19:13.

W drugiej kwarcie Polski Cukier po trójce Aleksandra Perki zbliżył się na zaledwie punkt, ale szczecinianie błyskawicznie odpowiadali, a spokój dawał m.in. Jakub Schenk. Po późniejszej akcji Clevelanda Melvina przewaga wzrosła do 11 punktów. Pierwsza połowa m.in. po trafieniach Wilczka i Łapety zakończyła się wynikiem 43:33.

Trzecia kwarta była raczej wyrównana, ale kolejne akcje kończone przez Łapetę i Schenka sprawiały, że to zespół Łukasza Bieli utrzymywał bezpieczną przewagę. W pewnym momencie torunianie zanotowali jednak serię 8:0 i po trójce Obiego Trottera zbliżyli się na sześć punktów. Ważą trójką odpowiedział jednak Schenk, a po 30 minutach było 61:53.

Nawet gdy po rzutach Wieluńskiego i Kuliga goście ponownie zmniejszali straty, to bardzo szybko reagowali na to Wilczek oraz Schenk. Już do samego końca spotkanie wyglądało podobnie - to właśnie King kontrolował wydarzenia na parkiecie. W końcówce Aaron Cel i Obie Trotter mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale to szczecinianie zwyciężyli 74:71.

King Szczecin - Polski Cukier Toruń 74:71 (19:13, 24:20, 18:20, 13:18)

King Szczecin: Jakub Schenk 17, Mateusz Zębski 12, Dominik Wilczek 12, Cleveland Melvin 10, Adam Łapeta 10, Mateusz Bartosz 5, Thomas Davis 3, Kasey Hill 3, Jakub Kobel 2.

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 24, Damian Kulig 17, Obie Trotter 12, Marcin Wieluński 6, Bartosz Diduszko 5, Aleksander Perka 5, Michał Samsonowicz 2, Jakub Kondraciuk 0.