EBL: Świetna końcówka w Lublinie! Pszczółka Start lepsza od Anwilu

Hit Energa Basket Ligi dla Pszczółki Startu! Lublinianie pokonali przed własną publicznością Anwil Włocławek 78:74.

To był świetny początek lublinian - po trafieniach Kacpra Borowskiego było już 8:0, następnie rewelacyjnie prezentował się Sherron Dorsey-Walker, a gospodarze mieli 10 punktów przewagi. Anwil odrabiał część strat dzięki Ivicy Radiciowi oraz Adrianowi Boguckiemu, ale rzut Damiana Jeszkego sprawił, że po 10 minutach było 21:14. W drugiej kwarcie włocławianie jeszcze bardziej się zbliżali. Najpierw przegrywali tylko punktem po trójce Walerija Lichodieja, a później do remisu doprowadził Przemysław Zamojski. W Pszczółce Starcie ponownie niezwykle aktywni byli Dorsey-Walker oraz Laksa, a ich drużyna uciekała. Po pierwszej połowie wygrywała 35:31.

W trzeciej kwarcie Anwil w kilka minut znowu doprowadził do wyrównania - było to możliwe dzięki trafieniom Krzysztofa Sulimy. Później dobry fragment debiutującego w Lublinie Kamila Łączyńskiego pozwalał na uspokojenie sytuacji, ale tylko na chwilę. Ivica Radić sprawił, że to Anwil wyszedł na prowadzenie. Trójka Deishuana Bookera oznaczała, że po 30 minutach było 58:51. W kolejnej części meczu Anwil starał się grać ciągle pod kosz i wykorzystywał swoje przewagi. O bardziej korzystny wynik ciągle walczyli jednak Borowski oraz Laksa. Pszczółka Start zanotowała świetną serię 10:0 i po rzutach wolnych tego pierwszego mieliśmy remis! W samej końcówce niezwykle ważne rzuty trafiali Lester Medford oraz Armani Moore, a to sprawiało, że Pszczółka Start miała lepszą sytuację. Końcówka była bardzo nerwowa, ale to zespół trenera Davida Dedka zachował więcej zimnej krwi. Ostatecznie lublinianie zwyciężyli 78:74.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Sherron Dorsey-Walker z 18 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. Po 14 punktów dla gości rzucili Deishuan Booker oraz Krzysztof Sulima.

Pszczółka Start Lublin - Anwil Włocławek 78:74 (21:14, 14:17, 16:27, 27:16)